pondělí, 05 červen 2023 09:48

Předpremiérové kukátko k nové Salome v Brně

Autor:

Národní divadlo Brno uvede premiéru Straussovy opery Salome podle hry Oscara Wilda. V úterý 6. června se od šesti hodin večer návštěvníci Janáčkova divadla seznámí s inscenačním týmem a sólisty. Vstup je zdarma. Dílo, které má premiéru v sobotu 17. června, divadlo uvede v režii Davida Radoka a v hudebním nastudování Marka Ivanoviće. V hlavních rolích se představí Jaroslav Březina, Eva Urbanová, Linda Ballová a Birger Radde.

 

2023-06-05-NDB-Salome-01

 

Salome se v brněnském divadle dočká své teprve čtvrté inscenace a jejím tvůrcem bude jeden z nejlepších českých režisérů David Radok. Po skvělé inscenaci Brittenova Petera Grimese v sezóně 2021/22 se tak vrací spolu se svým týmem, šéfdirigentem Markem Ivanovićem, kostýmní výtvarnicí Zuzanou Ježkovou a nově Draganem Stojčevskim jako scénografem k již páté režii pro náš operní soubor,“ informuje brněnské divadlo. Ve středu 21. června čeká diváky půl hodiny před začátkem druhého představení lektorský úvod a po závěrečných tónech je naplánována diskuze s tvůrci.

Opera se bude hrát v německém originále s českými, anglickými a německými titulky. Předpremiérové kukátko 6. června můžete sledovat i online přes YouTube stream od 17:50. Více informací najdete zde.

 

2023-06-05-NDB-Salome-02

 

Foto: Pixabay

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.