čtvrtek, 04 květen 2023 17:34

Dvořákův festival od května do září

Autor:

Pořadatelé sedmašedesátého Dvořákova festivalu připravili na období od května do září čtyřiašedesát koncertů v sedmi krajích České republiky.

 

2023-04-05-Dvorakuv-festival-2023-02

 

Například ve Zlonicích zaznějí písně Antonína Dvořáka v podání pěvkyň Michaely Zajmi a Markéty Klaudové v doprovodu klavíristy Zdeňka Klaudy. V Mohelnici nad Jizerou a v Hrusicích návštěvníci uslyší zábavnou hudbu v podání Pražského hradčanského orchestru. Profesionální jazzový orchestr Swing Melody, jehož členové používají výhradně historické nástroje, vystoupí v Kolíně. Dále na festivalu budou k poslechu skladby v podání akordeonistů mladé generace Duo Absoluto a na zámku Sychrov zahraje klavírista Ivo Kahánek.

Festival zahájil 1. května koncert v kostele Nejsvětějšího jména Ježíš v Lánech, jehož protagonisty byli varhaník Aleš Bárta, pěvci Ludmila Pergelová, Michala Sablíková, Dušan Růžička, Pavel Kšica, sbor Cantores Cantant s hosty a sbormistrem Jakubem Hrubým.

 

2023-04-05-Dvorakuv-festival-2023-01

 

Po stopách Antonína Dvořáka je název týdenní akce v rámci festivalu. Na lodi Florentina, která vyplouvá 12. srpna z Prahy a bude mít ve svých kajutách ubytováno devadesát pasažérů. Ti stráví dovolenou v českých vodách a na každé zastávce budou mít přes den možnost navštívit památky, restaurace, kavárny a další objekty. O večerech se na palubě budou konat koncerty, které může navštívit i širší veřejnost. „Na palubě lodi Florentina budou mít posluchači možnost poslechnout si Dvořákovu Rusalku od známých sólistů Národního divadla v Praze – zazní v Nelahozevsi,“ zve pořadatel festivalu Jakub Hrubý na jeden z večerů. Další akce budou následovat a kompletní informace o festivalu jsou k nalezení zde.

 

Foto: Jakub Joachim, Facebook / Labe+ "Zvedej kotvy" 

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.