čtvrtek, 04 květen 2023 10:46

Jihočeské divadlo v létě v Holašovicích a před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově

Autor:

Jihočeské divadlo čeká poslední premiéra „zimní“ sezóny 2022/2023. Milovníci opery se mohou těšit na grand operu francouzského romantismu Samson a Dalila. Premiérová uvedení se budou konat 5. a 6. května v DK Metropol. Sezónu v Českých Budějovicích zakončí divadlo již tradičním Koncertem baletní školy 27. a 28. května v DK Metropol. Soubor opery pak opět uvede ikonické dílo české opery – Prodanou nevěstu Bedřicha Smetany, a to v unikátních kulisách malebných Holašovic. Mimořádná je kostýmní výprava Dany Haklové s originálními blatskými kroji, které byly zhotoveny přímo pro tuto inscenaci. V režii Tomáše Ondřeje Pilaře a hudebním nastudování Davida Švece bude opera na programu 7. a 8. července.

 

2023-05-04-Jihoeske-divadlo-krumlov-01

 

Letní sezóna Jihočeského divadla před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově nabídne kromě tradičních činoherních představení v premiéře taneční divadlo Egon Schiele – Autoportrét, inspirované životem a dílem tohoto světoznámého umělce, který část života strávil právě v Českém Krumlově. Choreografie se ujal Jan Kodet a režie duo SKUTR Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský. V podání baletního souboru Jihočeského divadla se diváci stanou svědky návratu ducha Egona Schieleho do zámecké zahrady.

 

2023-05-04-Jihoeske-divadlo-krumlov-02

 

Kulturní událostí letní sezóny na Otáčivém hledišti se v loňském roce stalo Händelovo oratorium Mesiáš. Jeho scénické provedení, které se na letní scénu vrací, je dílem režiséra a uměleckého šéfa opery Jihočeského divadla Tomáše Ondřeje Pilaře a dirigenta Davida Švece. Scénografické řešení odpovídá dávné tradici barokních slavností, jež sahá právě až do Händelovy doby. Záznam inscenace Mesiáš pořídí v srpnu Česká televize a režisérem tohoto záznamu má být Ondřej Havelka. RozhovorPlus s režisérem Tomášem Ondřejem Pilařem si můžete připomenout zde a naše ReflexePlus najdete zde a zde.

 

Foto: Petr Zikmund

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.