pondělí, 17 duben 2023 13:39

Vídeňská Státní opera v příští sezóně i s našimi pěvci

Autor:

Nejvýznamnější rakouský operní stánek zveřejnil program pro příští sezónu. Nabídne celkem šest operních premiér, a to Pucciniho triptych Plášť, Sestru Angeliku a Gianni Schicchiho v režii Tatjany Gürbacy v hudebním nastudování Philippa Jordana, Ligetiho Le grand macabre v režii Jana Lauwerse pod taktovkou Pabla Herase-Casada, dále to bude Pucciniho slavný titul Turandot, který bude výsledkem inscenačního týmu, pěvců, režiséra Clause Gutha a dirigenta Franze Welsera-Mösta. Operu na orwellovský námět Farmu zvířat od Alexandera Raskatova nastudují režisér Damiano Michielotto s dirigentem Alexanderem Soddym, Wagnerova Lohengrina pak režijní dvojice Jossi Wieler a Sergio Morabito pod hudebním vedením Christiana Thielemanna. Poslední operní premiérou nové sezóny bude inscenace Mozartovy Così fan tutte z dílny Barrieho Koskyho a Philippa Jordana. Více informací najdete zde.

 

2023-04-17-WSO-nova-sezona-01

 

Do Dvořákovy Rusalky vstoupí v roli Cizí kněžny Eliška Weissová, a sice po boku Prince Pavla Černocha pod vedením Tomáše Hanuse. Slovenská sopranistka Slávka Zámečníková ztvární role ve Straussově Růžovém kavalírovi, v Mozartově Figarově svatbě, Donu Giovannim, La clemenza di Tito, Bizetově Carmen a ve Verdiho Falstaffovi.

Z baletních titulů nabídne dramaturgie Státní opery ve Vídni v premiéře představení Shifting Symmetries s choreografiemi Hanse van Manena, Williama Forsytha a George Balanchina, Dámu s kaméliemi v choreografii Johna Neumeiera a projekt Nurejew-Gala, který představí choreografie George Balanchina, Augusta Bournonvilla, Williama Forsytha, Haralda Landera, Hanse van Manena, Rudolfa Nurejewa a Martina Schläpfera.

 

Foto: Státní opera ve Vídni - upraveno

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.