středa, 12 duben 2023 16:53

Hudební Odyssea pokračuje s Fukačovou, Košárkem a jejich žáky

Autor:

Nový koncertní cyklus stipendijní akademie uměleckého vzdělávání MenART a Atria na Žižkově, který představuje mentory akademie společně s jejich žáky, uvede v pátek 14. dubna koncert violoncellistky Michaely Fukačové, klavíristy Karla Košárka a talentovaných reprezentantů tuzemských základních uměleckých škol. V programu zazní díla Antonína Dvořáka, Bohuslava Martinů, Josefa Myslivečka nebo Antonia Vivaldiho. Průvodcem bude Daniel Jäger, redaktor Českého rozhlasu Vltava.

 

2023-04-12-Hudebni-odysea-2

 

Michaelu Fukačovou a Karla Košárka na podiu doplní klavíristka Alžběta Vrtišková ze ZUŠ J. Zacha v Čelákovicích, klavírista Štěpán Novotný ze ZUŠ Havířov a Berenika Kučerová z Konzervatoře v Brně. Violoncellovou skupinu budou reprezentovat Lukáš Paděra ze ZUŠ I. Krejčího v Olomouci, Jan Koláček ze ZUŠ B. Jeremiáše v Českých Budějovicích a Martin Bernášek ze ZUŠ Jana Hanuše. V komorní hře se se svojí mentorkou představí Vilém Holásek ze ZUŠ Teplice a dále vystoupí zpěvačky Barbora Pešková ze ZUŠ Pštrossova, Eliška Mistrová, z Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy a Eva Chlebková ze ZUŠ Ratibořická v Praze.

„Naším cílem je stipendisty inspirovat. Právě možnost koncertovat přímo se svým mentorem považujeme za jedinečnou příležitost a také nenahraditelnou zkušenost. Celý program MenART je o sdílení společné vášně, a právě tento cyklus je skvělá příležitost, jak si ji užít napříč skupinami a našimi ročníky. Jme rádi, že nastupující generaci hudebníků dává prostor právě Atrium na Žižkově,“ uvedla Dana Syrová, ředitelka Akademie MenART. Tento roční stipendijní program je určený dětem a studentům nadaným v uměleckých oborech a jejich pedagogům. Umožňuje jim po dobu jednoho školního roku pracovat v úzkém kontaktu s mentory, výraznými osobnostmi české umělecké scény. MenART je realizován v oboru hudebním (klasická sekce a sekce bez žánrového omezení), výtvarném, literárně-dramatickém a tanečním.

 

2023-04-12-Hudebni-odysea-3

 

Cyklus Hudební Odyssea zahájil v lednu koncert klavíristy Iva Kahánka, houslisty Jana Fišera, flétnisty Jana Ostrého a jejich svěřenců. 6. října bude koncertní řada v Atriu pokračovat večerem, na kterém uvedou své žáky Pavel Steidl a Karel Košárek. Cyklus vyvrcholí 10. listopadu vystoupení Beaty Hlavenkové a jejích žáků.

 

2023-04-12-Hudebni-odysea-1

 

Foto: ilustrační - Hudební Odyssea, leden 2023 / Tomáš Moudrý

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.