středa, 12 duben 2023 09:14

Druhý ročník projektu Composers Summit v Praze

Autor:

V druhé polovině dubna se do Prahy sjedou mezinárodní představitelé filmové hudby na jedinečnou akci Composers Summit Prague, která v průběhu šesti dní ve Staroměstské radnici a dalších prostorách nabídne více než čtyřicet nejrůznějších přednášek, debat či masterclassů se zajímavými hosty. Uskuteční se i dva speciální koncerty. Koncert v podání Českého národního symfonického orchestru v Obecním domě, si hollywoodští skladatelé v čele s Mychaelem Dannou a Harrym Gregson-Williamsem sami oddirigují. Zaznějí ústřední melodie z filmů Shrek, Letopisy Narnie, Harry Potter, House of Cards nebo z nově oscarového snímku Pinocchio. Druhý ročník Composers Summitu se bude konat od 14. do 20. dubna. Detailní informace najdete zde.

 

2023-04-12-Composers-2023-01

 

Nejrozsáhlejší částí celého programu jsou tematické masterclass, během kterých na základě předem zpracovaného zadání spolupracují účastníci s dvěma hollywoodskými lektory. Lekce povedou například oceňování mistři orchestrace Conrad Pope a Nan Schwartz, na jejichž um spoléhají hvězdy jako John Williams, Hans Zimmer nebo Alexandre Desplat,“ uvádějí pořadatelé.

Masterclass se ponese i v duchu trailerové hudby. Účastníci se pustí do zhudebnění traileru od největší české gamingové společnosti Bohemia Interactive. Postupy budou moci rozebírat s Jaroslavem Beckem a Tomášem Olivou, kteří skládali trailery k hitům Call of Duty, Need For Speed, Battlefield, League of Legends nebo The Protégé.

Přidají se i dva mistři napínavých a temných audiovizuálních žánrů Elia Cmíral a Christopher Young, jejichž díla, jako Noční můra v Elm Street, Hellraiser, Ronin nebo Sinister, patří k nejlepší tvorbě tohoto žánru. V průběhu masterclass se bude hledat hudba pro teaser k nově vznikající fantasy noir detektivce “Krev pro Rusalku”.

 

2023-04-12-Composers-2023-02

 

Chybět nebude ani masterclass dvou velikánů hollywoodské hudby Harryho Gregson-Williamse a Mychaela Danny, kteří stojí za hudbou k filmu Shrek, Moneyball, Pí a jeho život nebo Letopisy Narnie. Ti využili zadání od režiséra velkofilmu o Janu Žižkovi Petra Jákla.

Součástí odpoledního programu bude řada přednášek na různorodá témata, v čele s těmi nejpovolanějšími osobnostmi české či světové scény. Příběh o tvorbě hudební tváře k jednomu z prvních českých fantasy filmů Princezna zakletá v čase odvypráví i skladatelé Lukáš Daniel Pařík a Tomáš Živor, který se na titulu podepsal i jako sound designer.

 

2023-04-12-Composers-2023-03

 

Prostor pro podnětnou diskusi otevřou podvečerní Reflex talks, které vždy za doprovodu speciálních hostů poukáží na problematiku a zajímavosti z filmové branže. Těšit se můžete na témata jako: Budoucnost gamingové a filmové hudby nebo nástrahy autorských práv.

Novinkou letošního ročníku je živé nahrávání orchestru v Českém rozhlase pod vedením Conrada Popea a Chrise Egana, ale i večerní one man show Harryho Gregson-Williamse, kde za klavírního doprovodu a speciální projekce prozradí příběhy za oponou spojené se skladbami k blockbusterům jako jsou Letopisy Narnie, X-men nebo Shrek.

 

2023-04-12-Composers-2023-05

Foto: ilustrační z minulého ročníku /  Ilona Gerasymova, Petr Chodura

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.