pondělí, 27 březen 2023 08:41

FOK uvede Rachmaninova s Lukášem Vondráčkem

Autor:

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK přivítá klavíristu Lukáše Vondráčka na společných koncertech k oslavě výročí Sergeje Rachmaninova. Při této příležitosti umělci pokřtí Vondráčkovo nové CD Rachmaninovových klavírních koncertů, které s orchestrem nahrál. Pod vedením šéfdirigenta Tomáše Braunera dále zazní Mahlerova Symfonie č. 5. Koncerty se uskuteční ve středu 29. a ve čtvrtek 30. března od půl osmé večer ve Smetanově síni Obecního domu.

 

2023-03-27-FOK-Vondacek-01

 

Lukáš Vondráček s Pražskými symfoniky spolupracuje pravidelně už od roku 2017. Tentokrát se vrátí na pódium Smetanovy síně, aby zahrál další dílo Sergeje Rachmaninova, tedy Rapsodii na Paganiniho téma, která pochází z poslední skladatelovy životní etapy. Po přestávce orchestr zahraje Symfonii č. 5 Gustava Mahlera. Symfonie je napsána pro typicky mahlerovsky rozsáhlý orchestr. Třetí část skladby obsahuje slavné Adagietto, navždy spojené s Viscontiho filmem Smrt v Benátkách.

U příležitosti společného koncertu pokřtí Lukáš Vondráček své nové CD, které nahrál s orchestrem pod vedením Tomáše Braunera. „Za doby pandemie jsme s Lukášem Vondráčkem natočili kompletní Rachmaninovovo dílo pro klavír a orchestr včetně Rapsodie na Paganiniho téma. Je to výjimečná nahrávka už z toho důvodu, že Lukáš nikdy předtím studiově nenatáčel a ani toho není příznivcem. Nicméně se nám podařilo ho přemluvit a vzniklo jedinečné album, které právě na těchto koncertech ukážeme světu,“ uvedl šéfdirigent.

 

 

Foto: Petr Dyrc

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.