pondělí, 20 březen 2023 11:13

Televize MEZZO slaví pětadvacáté výročí

Autor:

21. března 1998 byly založeny dva televizní kanály MEZZO a MEZZO LIVE HD, které se věnují klasické hudbě, tanci a jazzu. V České republice televize navazuje na dlouholeté partnerství s Českou filharmonií a Národním divadlem. Na období od 21. března do 1. května 2023 zařadí MEZZO výjimečnou, speciální programovou nabídku. Na obou stanicích odvysílá sedmnáct přímých přenosů a pětadvacet symbolických koncertů vybraných z bohatého archivu.

 

2023-03-20-Mezzo-02

 

Oslavy otevře velký výroční koncert 21. března v Paříži, přenášený živě do celého světa, kde vystoupí čtyři mladé talenty do pětadvaceti let. Ve více než měsíčním speciálním programu nebudou chybět ti největší umělci. Součástí oslav bude i přímý přenos koncertu České filharmonie z pražského Rudolfina pod vedením Jakuba Hrůši. Další českou stopou bude Dvořákova Rusalka v podání orchestru Teatro Real, živě přenášena 23. března z Madridu. Velkým finále završí 1. května Berlínská filharmonie a její šéfdirigent Kirill Petrenko koncertem pro Evropu, na MEZZO opět živě ze světoznámé katedrály Sagrada Familia v Barceloně.

Letos na jaře bude také představena nová vizuální identita, oba kanály získají nová loga, celý koncept bude odhalen v den výročí, tedy zítra.

 

 

Foto: Petra Hajská

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.