pondělí, 13 březen 2023 12:54

Pěvecká soutěž Lípa Cantantes podesáté

Autor:

Letošní jubilejní desátý ročník pěvecké soutěže Lípa Cantantes, kterou vyhlašuje Mezinárodní hudební festival Lípa Musica a Základní umělecká škola Česká Lípa, se bude konat v pátek 17. března v prostorách ZUŠ Česká Lípa. Děti a mladiství mezi sedmi a pětadvaceti let věku z Libereckého a Ústeckého kraje, kteří se věnují klasickému sólovému a komornímu zpěvu na základních uměleckých školách, budou moci i letos porovnat své pěvecké schopnosti a dovednosti v sólové či komorním zpěvu před odbornou porotou. Její předsedkyní bude v letošním roce nově sopranistka Anna Hlavenková, která je vedoucí oddělení zpěvu na Konzervatoři Teplice. Vyhlášení vítězů společně s veřejně přístupným koncertem se uskuteční také 17. března ve foyeru ZUŠ Česká Lípa.

 

2023-03-13-ipa-Cantates-01

 

Soutěž Lípa Cantantes je mou srdeční záležitostí a vždycky se ráda vracím mezi báječné kolegy v porotě a poslechnu si nové mladé talenty,“ uvedla Anna Hlavenková. V porotě dále zasedne operní pěvec a pedagog Pavel Horáček působící především v pražském Národním divadle, operní pěvec Radek Krejčí, sólista opery Severočeského divadla v Ústí nad Labem, držitel čestného uznání ceny Antonína Dvořáka a samozřejmě i Martin Prokeš, ředitel MHF Lípa Musica i aktivní pěvec a Jitka Volfová, starostka města Česká Lípa.

Porota posoudí výkony a ve všech devíti kategoriích a udělí první tři ceny. „Mezinárodní festival Lípa Musica věnuje do soutěže finanční částku 6 500,-Kč, která bude rozdělena mezi vítěze, a poukaz v hodnotě 500 Kč na odběr vstupenek na festivalové koncerty. Porota dále uděluje mimořádnou Cenu ZUŠ Česká Lípa za mimořádnou interpretaci české lidové písně a Cenu starostky města Česká Lípa pro absolutního vítěze,“ informují pořadatelé a doplňují, že tradičně konaný koncert vítězů a oceněných jako součást slavnostního vyhlášení vítězů bude na programu po ukončení soutěže od osmnácti hodin ve foyeru ZUŠ Česká Lípa a bude opět volně přístupný veřejnosti.

 

2023-03-13-ipa-Cantates-02

 

Soutěž Lípa Cantantes vznikla s cílem podpořit zájem dětí a mladých lidí o klasický zpěv, interpretaci písní českých i světových autorů a vytvořit příležitostí pro talentované žáky k porovnání jejich dovedností a získání prvních koncertních zkušeností. I v letošním roce je soutěž vypsána v kategoriích sólového i komorního zpěvu s rozlišením dle dosaženého věku. Soutěžní repertoár tvoří lidové, umělé písně i árie s klavírním či jiným instrumentálním doprovodem.

 

2023-03-13-ipa-Cantates-03

 

Foto: MHF Lípa Musica a ZUŠ Česká Lípa 

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.