pátek, 10 březen 2023 11:08

Rok na 4 doby se Špačkem, Sekerou a Ukrajinsko-Českou Sinfoniettou

Autor:

Spolek 4ART, který v Mladé Boleslavi a okolí pořádá cyklus Rok na 4 doby, přichystal další ze svých koncertů. Tentokrát bude místem hudebního setkání mladoboleslavské Škoda Muzeum, a to v pondělí 13. března od devatenácti hodin. Vystoupí zde orchestr Ukrajinsko-Česká Sinfonietta s dirigentem Radkem Baborákem a hosty. Josefem Špačkem, který se ujme sólového partu v Beethovenově Houslovém koncertu D dur, a klavíristou Miroslavem Sekerou, jenž za vznikem cyklu stojí. Ujme se také klavírního partu v Sinfoniettě “La Petite Joie” Ondřeje Brouska. V této skladbě se představí i harfistka Ivana Dohnalová - Švestková. Úvod koncertu bude patřit Ouvertuře C dur Antonína Rejchy.

 

2023-03-10-Spacek-a-sinfonieta-01

 

Orchestr Ukrajinsko-Česká Sinfonietta vznikl na jaře minulého roku, a to jako reakce na válečný konflikt na Ukrajině. Základem uskupení je orchestr Česká sinfonietta, založený v roce 2011 hornistou a dirigentem Radkem Baborákem. Ten je nyní rozšířený o ukrajinské hudebníky působící v České republice delší dobu a umělce, kteří do naší země uprchli před válkou.

Ivana Dohnalová - Švestková studovala obor harfa od roku 1998 na Janáčkově konzervatoři v Ostravě ve třídě Ady Balové. Šestileté studium ukončila absolutoriem v roce 2004. Ve studiu pak pokračovala na Pražské konzervatoři ve třídě Jany Bouškové, u které také v letech 2006 až 2011 absolvovala HAMU v Praze. Jako sólistka účinkovala s orchestry a tělesy PKF – Prague Philharmonia, Filharmonií Brno, Janáčkovou filharmonií Ostrava, Smyčcovým orchestrem Pražské konzervatoře, Komorním orchestrem Leoše Janáčka, Collegiem 21, Ostravskou bandou a mezinárodním studentským orchestrem Europera.

 

2023-03-10-Spacek-a-sinfonieta-02

 

Foto: Fb cyklu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.