úterý, 31 leden 2023 13:55

PKO účinkoval v Kolumbii a v Praze nabídne sedm koncertů

Autor:

Na začátku ledna se Pražský komorní orchestr účastnil hudebního festivalu v kolumbijské Cartageně. Těleso tam odehrálo sedm koncertů, které byly věnovány národní hudbě střední a východní Evropy. České, ruské, maďarské, rumunské a polské skladby s PKO zahráli sólisté ze všech koutů světa. Na některé koncerty se můžete podívat na oficiálním Youtube kanálu samotného festivalu. Do konce sezóny 2022/2023 nabídne PKO pražskému publiku ještě sedm koncertů. O těch informujeme níže.

 

23-01-31-PKO-druha-polovna-sezony-01

 

Ve středu 22. února vystoupí Pražský komorní orchestr v kostele svatých Šimona a Judy. V Chopinově Koncertu pro klavír a orchestr č. 1 e moll se tam představí Veronika Böhmová. Dále zaznějí Dvořákovo Nokturno h moll a Mendelssohnova Smyčcová symfonie č. 12 e moll.

 

23-01-31-PKO-druha-polovna-sezony-02

 

Březnový Mimořádný koncert v Koncertním sále Pražské konzervatoře pro spolek Prader-Willi bude opět v režii PKO a hostem bude kytarista Lubomír Brabec. Zaznějí skladby Purcella, Vivaldiho, Holsta a Luboše Fišera. Ve stejném měsíci s PKO v Rudolfinu vystoupí i Jiří Bárta, aby přednesl Haydnův Koncert pro violoncello a orchestr C dur.

 

23-01-31-PKO-druha-polovna-sezony-03

 

V dubnu s orchestrem na Žofíně vystoupí houslista Josef Špaček, a to ve Dvořákově Houslovém koncertu a moll a v Romance pro housle a orchestr. Vedle nich zazní i slavná Voříškova Symfonie D dur. Na dalším dubnovém koncertě u svatých Šimona a Judy návštěvníci uslyší mladou sopranistku Doubravku Součkovou. Budou znít skladby Jeana-Baptisty de Lullyho, Josepha Haydna, Louise Guglielmiho či úpravy Craiga Terryho.

 

23-01-31-PKO-druha-polovna-sezony-04

 

Poslední dva koncerty sezóny 2022/2023 odehraje PKO v červnu. Na prvním, žofínském vystoupí hobojista Vilém Veverka v dílech Mozarta a Strausse. Na posledním v Rudolfinu ruská klavíristka Eva Gevorgyan zahraje Mozartův Koncert pro klavír a orchestr č. 27 B dur a Beethovenův Koncert pro klavír a orchestr č. 1 C dur.

 

Foto: Cartagena Music Festival (Flickr), Fb orchestru, Pavel Kristian, Kinský Art Media (Facebook)

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.