pátek, 20 leden 2023 08:24

Nebeské obrazy fotografa Marcina Giby ve foyeru Divadla Jiřího Myrona

Autor:

Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě, Institut tvůrčí fotografie v Opavě a Rybnik Foto Festival pořádají výstavu snímků Marcina Giby. Fotografie budou vystaveny v Galerii Opera ve foyeru Divadla Jiřího Myrona od pátku 20. ledna do 22. března, a to ve dnech, kdy se bude v divadle konat představení. Dnešní vernisáž je naplánována na sedmnáctou hodinu.

 

2023-01-20-Marcin-Giba-nebeske-obrazy-01

 

Významný polský fotograf Marcin Giba si v roce 2018 pořídil dron a od té doby mapuje z ptačí perspektivy Slezsko, kde žije. Projekt Nebeské obrazy autor představí na výstavě v Galerii Opera ve foyeru Divadla Jiřího Myrona. Má několik samostatných témat. Cyklus Natural ukazuje polskou krajinu poznamenanou průmyslem. V sérii Human on Earth hledá autor v krajině náhodné detaily vytvářející konkrétní tvary, nejčastěji připomínající lidskou tvář. V souboru nazvaném Minimal, Animal, Faces se zaměřuje na létání v nejfotogeničtějším ročním období - v zimě. Zasněžená krajina krajina umožňuje z bílého pozadí vymanit struktury vytvářející monochromatické vzory a nejrůznější minimalistické formy. Autor v současné době výtvarně zpracovává téma hald – charakteristických prvků hornoslezské krajiny.

Marcin Giba je absolventem Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě, uměleckým ředitelem Rybnik Foto Festivalu, stipendistou maršálka Slezského vojvodství v oblasti kultury a laureátem několika desítek mezinárodních ocenění a uznání. Kurátorkou výstavy je Nina Giba.

 

2023-01-20-Marcin-Giba-nebeske-obrazy-02

 

Foto: Facebook (profil: Podniebne obrazy Marcina Giby)

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.