čtvrtek, 12 leden 2023 09:15

Tufts Symphony Orchestra ve Smetanově síni Obecního domu

Autor:

Americký Tufts Symphony Orchestra z univerzity v Medfordu ve státě Massachusetts s dirigentem Johnem Pagem navštíví během evropského turné také Prahu, a to v pátek 13. ledna. Ve Smetanově síni Obecního domu od 19 hodin budou na programu předehra k operetě Candide Leonarda Bernsteina, Koncertantní symfonie pro housle, violu a orchestr Wolfganga Amadea Mozarta a Suita z baletu Pták Ohnivák Igora Stravinského.

 

2023-01-12-TSO-v-Praze-01

 

Jeden z nejstarších studentských orchestrů ve Spojených státech se může pochlubit širokým repertoárem. Pod vedením Johna Pagea se již zahrála taková díla jako Mahlerova První symfonie či Beethovenova Symfonie č. 3. V Mozartově Koncertantní symfonii se letos představí houslistka Sarita Uranovsky a violistka Anna Griffis. Vstup na koncert je zdarma.

Katedra hudby na Tufts University, sídlící v Hudebním centru Perry a Martyho Granoffových, slouží studentům, kteří chtějí pokračovat v bakalářském nebo postgraduálním studiu hudby, a všem studentům, kteří chtějí rozvíjet své hudební znalosti a výkonnostní dovednosti. Nabízí kurzy kompozice, etnomuzikologie, muzikologie, technologie, teorie i interpretace. Vyučuje se široká škála souborové hry, včetně africké hudby a tance, arabské hudby, komorních a koncertních sborů, komorních a symfonických orchestrů, staré hudby, elektronické hudby, dechových souborů, gospelového sboru, javánského sboru Gamelan, jazzového orchestru a improvizace, klezmeru, Nové hudby či opery. Výzkum i výuka se věnují různým tradicím západní umělecké hudby, americké hudby (zejména afroamerické hudby a jazzu) a světové hudby (zejména africké hudby a hudby Středního východu). Hudební studia na Tufts jsou interdisciplinární. Oddělení hudby se nachází v The Perry and Marty Granoff Music Center z roku 2007, které se může pochlubit nejmodernější počítačovou laboratoří a speciálně navrženými učebnami a zkušebními prostorami i akusticky vynikajícím sálem pro 300 lidí, prvním novým koncertním sálem, který byl po letech postaven v oblasti Bostonu.

 

2023-01-12-TSO-v-Praze-03

 

Foto: Facebook (Augustine Noble)

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.