úterý, 03 leden 2023 09:08

Lednový program Filharmonie Hradec Králové

Autor:

Filharmonie Hradec Králové přichystala na první měsíc tohoto roku sedm koncertů. Odrazí se od Tříkrálového benefičního koncertu, který bude uskutečněn v pátek 6. ledna ve spolupráci s Oblastní charitou Hradec Králové. Dirigovat budou studenti Zürcher Hochschule der Künste, které vede umělecký garant Christoph-Mathias Mueller. Na programu budou díla Rachmaninova, Beethovena, Liszta a Ravela. Výtěžek bude věnován na projekt výstavby Lůžkového hospice ve Stěžerách. O dalších koncertech informujeme níže.

 

2023-01-03-FHK-leden-01

 

Sál Filharmonie Hradec Králové naplní v sobotu 7. ledna od 16 hodin hudba v podání flétnisty Jiřího Stivína a varhaníka Václava Uhlíře. Zazní skladby z dílny samotných interpretů, Mariána Vargy, ale i slavných barokních mistrů.

 

2023-01-03-FHK-leden-02

 

Čtvrtek 19. ledna bude patřit hradecké filharmonii pod vedením Petra Altrichtera, a to ve spolupráci s klavíristou Adamem Skoumalem, který se představí ve Třetím klavírním koncertu Sergeje Rachmaninova. Ten doplní Devátá symfonie Dmitrije Šostakoviče.

V neděli 22. ledna se bude konat koncertní provedení Verdiho opery Othello, které s sebou přiveze Divadlo F. X. Šaldy z Liberce. Pod taktovkou Marka Štilce Filharmonie Hradec Králové vystoupí v náchodském Městském divadle Dr. Josefa Čížka, a to ve středu 25. ledna. V rámci koncertu vystoupí i Český chlapecký sbor Boni Pueri, které připravil sbormistr Pavel Horák. Zazní hudba Leopolda Koželuha, Ignaze Josefa Pleyela a Leopolda Hofmanna. Ve čtvrtek 26. ledna se bude stejný program konat přímo v Sále Filharmonie Hradec Králové.

 

2023-01-03-FHK-leden-03

 

Závěr tohoto měsíce bude patřit největším hitům zpěváka Janka Ledeckého v úpravách Hanze Sedláře pro symfonický orchestr tak, jak se objevují na albu Symphonic.

 

Foto: Fb filharmonie, Fb chlapeckého sboru Boni Pueri, Pixabay

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.