středa, 28 prosinec 2022 13:31

Konkurz do všech hlasových skupin Kühnova smíšeného sboru na konci ledna

Autor:

Kühnův smíšený sbor vyhlašuje konkurz do všech hlasových skupin, který se bude konat 25. a 26. ledna od 18 hodin ve zkušebně tělesa v budově ČVUT na Karlově náměstí v Praze. Uchazeči si mají připravit dvě písně různých stylových období podle vlastního výběru. Uzávěrka přihlášek je v pátek 20. ledna.

 

2022-12-28-KSSkonkurz-01

 

Kühnův smíšený sbor je jedním z největších českých sborů a do hudebního světa patří už přes šedesát let. Věnuje se sborovému repertoáru všech období včetně provozování soudobé hudby, provádění velkých vokálně-instrumentálních děl ve spolupráci s předními českými orchestry a v neposlední řadě natáčení filmové hudby.

 

2022-12-28-KSSkonkurz-03

 

Sbor je spjat s vynikající osobností české sborové tradice, Pavlem Kühnem, který těleso v roce 1959 založil a vedl ho až do roku 2003, kdy předčasně skonal. Vysoké nároky na zpěváky, řada vítězství v mezinárodních sborových soutěžích a schopnost rychle nastudovat obtížná díla pomohly záhy sboru i jeho sbormistrovi ve vybudování renomé.

Po Janu Rozehnalovi, který sbor vedl v letech 2003 až 2006, se stal výrazným formujícím sbormistrem Marek Vorlíček. Ten sbor vedl až do roku 2017. Pod jeho vedením sbor nastudoval řadu a cappellových i vokálně-instrumentálních děl (Dvořák, Martinů, Händel, Haydn, Orff), realizoval CD nahrávky kompozic současných českých i zahraničních skladatelů a natáčení pro Český rozhlas. V letech 2017 až 2022 byl hlavním sbormistrem Jaroslav Brych, zastupující sbormistryní pak byla Lenka Navrátilová. Od roku 2022 je hlavním sbormistrem Jakub Pikla.

 

2022-12-28-KSSkonkurz-04

 

Chceš si zazpívat velká sborová díla v předních koncertních síních, natáčet filmovou hudbu, nebo toužíš po tom zpívat na divadelních prknech? To vše můžeš zažívat s námi!“ zní pozvánka ke konkurzu. Stránky sboru můžete navštívit zde.

 

Foto: František Renza, Hana Smejkalová, Pražské jaro / Zdeněk Chrapek

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.