sobota, 10 prosinec 2022 14:07

Komorní filharmonie Pardubice s violoncellistou Emilem Rovnerem

Autor:

Na prosincových abonentních koncertech v Komorní filharmonii Pardubice pod vedením Stanislava Vavřínka se po tři za sebou jdoucí večery představí jako host violoncellista Emil Rovner. Půjde o jeho vůbec první vystoupení s místním orchestrem a při této příležitosti v jeho podání zaznějí hned dvě díla – v české premiéře uvede Koncert pro violoncello a orchestr Jakobův sen od Barucha Berlinera a Concertino pro violoncello a orchestr Mieczysława Weinberga. Koncerty nazvané Jedinečné příběhy v hudbě se uskuteční v pondělí 12., v úterý 13. a ve středu 14. prosince v Sukově síni Domu hudby, vždy od 19 hodin.

 

2022-12-10-Emil-Rovner-1

 

Jakobův sen je přímo protkán prvky židovské lidové hudby, což u nás uslyšíte málokdy, a těšíme se na vyloženě strhující závěr této skladby, při kterém se bude moci zapojit i publikum. Bude to pro všechny jistě neobvyklý zážitek,“ uvedla koncertní manažerka Vladislava Kopecká.

Druhou skladbou v podání Emila Rovnera, který působí jako pedagog na drážďanské Hochschule für Musik Carl Maria von Weber, bude Concertino pro violoncello a orchestr Mieczysława Weinberga. V obou případech se jedná o díla autorů židovského původu, a i proto nad koncerty převzala záštitu velvyslankyně státu Izrael v České republice Její Excelence Anna Azari.

 

2022-12-10-Emil-Rovner-2

 

Pod taktovkou šéfdirigenta Stanislava Vavřínka zazní ještě dvě další, skoro až pohádkově znějící kompozice. Jsou jimi Pohádka o krásné Meluzíně Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a suita z baletu Čarodějná láska Manuela de Fally,“ uzavírá svou pozvánku KFP.

 

2022-12-10-Emil-Rovner-3

Foto: z archivu E. Rovnera, Facebook KFPar

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.