čtvrtek, 01 prosinec 2022 10:37

Sophie Dervaux adventně s Pražskými komorními sólisty

Autor:

Pražští komorní sólisté chystají Adventní koncert. Jejich hostem bude sólofagotistka Vídeňských filharmoniků Sophie Dervaux. Večer povede umělecký ředitel souboru, hornista a dirigent Radek Baborák. Koncert se koná v pátek 2. prosince od půl osmé v Kostele sv. Šimona a Judy.

 

2022-12-01-Sophie-Dervaux-2

 

Sophie Dervaux, renomovaná sólistka, komorní hráčka, sólo fagotistka Vídeňských filharmoniků a v neposlední řadě též dirigentka se posluchačům představí ve virtuózním fagotovém koncertu Jeana Françaixe. Adventní náladu koncertu navodí Orchestrální suita C Dur Johanna Sebastiana Bacha v protipólu s energickou a emotivní hudbou Dmitrije Šostakoviče a jeho Komorní symfonií c moll.

Pražští komorní sólisté jsou jedním z nejdéle působících ansámblů svého druhu v Čechách. V roce 1961 ho založil dirigent Václav Neumann a tehdejší členové FOK. Od roku 2013 působí pod uměleckým vedením hornisty a dirigenta Radka Baboráka. Od aktuální koncertní sezóny 2022/23 působí jako rezidenční soubor kostela sv. Šimona a Judy, resp. Symfonického orchestru hl.m. Prahy FOK. Dědičkou licence PKS je Anna Jírovcová Anghelescu, houslistka Symfonického orchestru hl.m. Prahy FOK.

 

Foto: Marco Borggreve

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.