čtvrtek, 01 prosinec 2022 09:30

Slovenská filharmonie s Petrem Altrichterem

Autor:

Slovenská filharmonie a Slovenský filharmonický sbor se sólisty Simonou Šaturovou, Janou Kurucovou a Jurajem Hollým a s čínskou klavíristkou Zhang Zuo „Zee Zee“ vystoupí ve čtvrtek 1. a v pátek 2. prosince od 19 hodin v bratislavské Redutě. Na programu budou díla W. A. Mozarta a Felixe Mendelssohna-Bartholdyho. Koncerty řídí Petr Altrichter.

 

2022-12-01-SF-Altrichter-2

 

Oba večery zahájí Koncert pro klavír a orchestr č. 24 c moll, KV 491 Wolfganga Amadea Mozarta, kde sólo zahraje Zhang Zuo „Zee Zee“ původem z Číny. „Vyrastala v Nemecku, kde ako päťročná začala navštevovať hodiny klavíra. V štúdiách pokračovala v USA na Rochesterskej univerzite a magisterské štúdium ukončila na prestížnej Juilliard School,“ představuje blíže umělkyni dramaturgie.

Na koncertech dále zazní Mendelssohnova Druhá symfonie B dur, op. 52 Lobgesang, kde se vedle prvního slovenského orchestru představí sopranistka Simona Houda Šaturová, mezzosopranistka Jana Kurucová, tenorista Juraj Hollý a Slovenský filharmonický sbor, se kterým dílo nastudoval Thomas Lang. „Lobgesang (Chválospev) skomponoval skladateľ na objednávku mesta Lipska, pri príležitosti 400. výročia vynálezu kníhtlače Johannesom Gutenbergom. Zborové a sólové časti skomponované na biblické texty s protestantským chorálom Nun danket alle Gott zaznejú po symfonickom úvode diela,“ doplňují pořadatelé.

 

2022-12-01-SF-Altrichter-3

 

Foto: A. Trizuljak

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.