sobota, 26 listopad 2022 09:23

Slovenský komorní orchestr v bratislavské Redutě a pařížském Saint-Germain-des-Prés

Autor:

Slovenský komorní orchestr s uměleckým vedoucím Ewaldem Danelem zahraje v neděli 27. listopadu od 16 hodin v Malém sále Slovenské filharmonie. V pátek 2. prosince se soubor s harfistkou Slovenské filharmonie Katarínou Turnerovou představí v Paříži.

 

2022-11-26-SKO-Prosinec-1

 

Na úvod nedeľného popoludnia zaznie Koncert pre sláčikový orchester Nina Rotu, autora hudby k viacerým Felliniho a Viscontiho filmom. Nasledovať bude Suita pre sláčikový orchester anglického skladateľa Johna Ruttera a koncert uzavrie Palladio pre sláčikový orchester Karla Jenkinsa z Walesu,“ uvádějí pořadatelé.

Slovenský komorní orchestr s harfistkou Katarínou Turnerovou 1. prosince odcestuje do Paříže. Vystoupí tam v místním nejstarším kostele kláštera Saint-Germain-des-Prés v pátek 2. prosince od 20:30 hodin. Na programu budou skladby Charpentiera, Kussera, Gounoda, Masseneta či Janáčka. „Nebude chýbať Musica slovaca Ilju Zeljenku a Cantica slovaca Ladislava Kupkoviča. Na záver koncertu je na programe výber Kolied v úprave E. Zámečníka,“ doplňuje těleso.

 

2022-11-26-SKO-Prosinec-2

 

Foto: Peter Brenkus, Facebook

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.