neděle, 20 listopad 2022 13:15

Skrjabinovy klavírní sonáty v Praze

Autor:

Akademie Ivana Moravce ve spolupráci s Prague Music Performance představí 22. až 23. listopadu dvoudenní program s dramaturgickým zaměřením na hudbu komponovanou v letech 1890 až 1915. Britský klavírista Jonathan Powell vzdá hold Alexandru Skrjabinovi u příležitosti stého padesátého výroční narození tohoto klavírního vizionáře.

 

400

 

V úterý 22. listopadu od 19 hodin v pražském kostele svatého Vavřince zazní v Powellově podání souborné provedení Skrjabinových deseti klavírních sonát. Následující den bude stejný prostor ve stejný čas patřit španělské klavírní hudbě přelomu století. V dílech Albénize, Granadose a Fally se představí proslulé španělské duo Carles Lama a Sofia Cabruja.

Po přednáškách a mistrovských kurzech Borise Giltburga a Alfreda Brendela v rámci letošního ročníku Akademie Ivana Moravce jsme do Prahy pozvali další významné osobnosti klavírního světa. Britský Klavírista Jonathan Powell se k Akademii Ivana Moravce vrací po třech letech. Letos budeme svědky vzácné události, kdy souborně provede komplet deseti klavírních sonát Alexandra Skrjabina. Na dalším koncertě vystoupí španělské duo Carles Lama a Sofia Cabruja. Představí nám díla, která vznikala ve stejné době jako Skrjabinovy klavírní sonáty,“ uvádí Jan Bartoš, klavírista a ředitel Akademie Ivana Moravce a Prague Music Performance.

 

401

 

Foto: Marek Bouda

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.