neděle, 20 listopad 2022 08:52

Nadace Život umělce předá dnes ocenění Senior Prix

Autor:

Poděkování za celoživotní uměleckou činnost – to je ocenění Senior Prix, které každoročně předává Nadace Život umělce hercům, tanečníkům, operním, populárním i sborovým zpěvákům a orchestrálním i sólovým umělcům. Jinak tomu nebude ani letos.

 

99

 

Slavnostní předávání cen Senior Prix se uskuteční dnes, v neděli 20. listopadu, v Divadle Na Fidlovačce. „Po covidových letech, které nám nedovolily předat ocenění během jednoho dne všem nominovaným umělcům, se vracíme k původnímu konceptu, kdy se všichni ocenění sejdou v jeden den na jednom místě a společně budou moci zavzpomínat na svou hvězdnou kariéru,“ říká Oldřich Smola, předseda správní rady Nadace Život umělce.

Letos jsme pro oceněné připravili skutečně důstojné předávání, během kterého vystoupí i swingová kapela Blue Star vedena Václavem Markem. Je skvělé, že se na jednom místě sejdou umělci napříč celým uměleckým spektrem. Od herců a tanečníků přes zpěváky až po hudebníky,“ dodává výkonná ředitelka nadace Svatava Barančicová.

 

97

 

Mezi základní pilíře činnosti Nadace Život umělce patří spolu s aktivní podporou mladých umělců, zajímavých kulturních projektů a péče o pietní místa také starost o výkonné umělce v seniorním věku. Senior Prix je už od roku 1993 klíčovou událostí, prostřednictvím které nadace oceněným děkuje za jejich celoživotní práci.

 

Foto: ilustrační - Facebook Nadace

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.