pondělí, 12 září 2022 11:03

Břevnovská hudební setkání poosmé

Autor:

Ve čtvrtek 15. září v 19 hodin v Tereziánském sále Břevnovského kláštera začne první z řady devíti koncertů cyklu Břevnovská hudební setkání. Sezónu zahájí dvě umělkyně, které pořadatelé pozvali už potřetí – byť se jejich první společný koncert v prosinci 2020 uskutečnil „pouze“ formou streamu. Sopranistka Kateřina Kněžíková a harfistka Kateřina Englichová přednesou v programu nazvaném „Kdo v zlaté struny zahrát zná“ písňové cykly Petra Ebena, Bohuslava Martinů, Leoše Janáčka, Sylvie Bodorové a Benjamina Brittena.

 

100

 

Cyklus Sylvie Bodorové ‚Sadaj, slnko, sadaj‘ byl psán právě pro tyto dvě dámy a náš koncert je tou správnou příležitostí představit jejich nové CD, na němž písně významné české skladatelky, která bude přítomna, nechybí,“ uvádí umělecký ředitel cyklu Ilja Šmíd.

Na říjnovém koncertu vystoupí NeoKlasik orchestr se sólisty a dirigentem Václavem Dlaskem, mladá klavíristka Nora Lubbadová a hornista Jan Vobořil mladší zahrají v listopadu a prosincový Adventní koncert bude v režii souboru Linha Singers se vzpomínkou na zakladatele a uměleckého vedoucího souboru Jiřího Linhu. Podrobné informace najdete zde.

 

102

 

Foto: Pavel Hejný

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.