sobota, 03 září 2022 11:17

Koncert k padesátinám Českého rozhlasu Vltava

Autor:

V neděli 4. září uplyne padesát let od zahájení vysílání stanice Český rozhlas Vltava. V den svých narozenin oslaví půlstoletí existence kulturním programem, který nabídne ohlédnutí za nejvýznamnějšími momenty historie Vltavy nebo exkluzivní společné vysílání se slovenskou stanicí Devín. Oslava vyvrcholí koncertem pro veřejnost na pražském Střeleckém ostrově, kde v doprovodu Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma vystoupí zpěvák Dan Bárta nebo jazzový klavírista Ondřej Pivec. Klasická hudba návštěvníky nečeká.

 

00001

 

Český rozhlas Vltava je tu pro posluchače již padesát let. Pokud se za těmi léty ohlédneme, uvidíme nespočetně vyrobených pořadů, odvysílaných hodin, ale zejména kvalitní práci rozhlasových pracovníků. Bez nich by rozhlasové vysílání nikdy nevzniklo a nevyvinulo se do dnešní podoby,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

V neděli 4. září roku 1972 v 8:55 hodin zahájila stanice Vltava prostřednictvím velmi krátkých vln svoje vysílání znělkou ze Smetanovy stejnojmenné symfonické básně. Vysíláním navázala na třetí program Československého rozhlasu určeného pro náročné publikum. Po sametové revoluci se stanice Vltava začala věnovat kulturním tématům, která nabízí posluchačům dodnes.

Ve svých padesáti je Vltava ve výborné kondici – setrvale roste poslech našich pořadů na online platformách, daří se nám udržovat zájem i o naše lineární vysílání. Je vidět, že kultivovaná kulturní stanice, jakou Vltava je, do tuzemského mediálního prostoru i dnes rozhodně patří,“ uvedla šéfredaktorka stanice Jaroslava Haladová.

 

00002

 

Oslava padesátého výročí stanice Vltava začne v 16 hodin na Střeleckém ostrově v Praze ve společnosti hvězd vltavského éteru, jedinečného zpěváka a hudebníka Dana Bárty, jednoho z nejúspěšnějších českých jazzových klávesistů Ondřeje Pivce, hudebníka a vizuálního umělce Milana Caise, skladatelky a zpěvačky Beaty Hlavenkové, jazzové zpěvačky Marty Kloučkové a Sáry Vondráškové alias Never Sol, která vystoupí se svou autorskou experimentální elektronickou hudbou i s vlastním DJ setem. Umělce doprovodí Rozhlasový Big Band Gustava Broma pod dirigentem Vladimírem Valovičem. Vážnou hudbu tam pořadatelé nenabízejí.

 

Foto: Tomáš Vodňanský

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.