sobota, 03 září 2022 07:59

Festivalová novinka – Dvořákova Praha na Bořislavce

Autor:

Dvořákova Praha na Bořislavce – to je premiérová programová řada festivalu, která se odehraje v prostorách nového sídla nadace Karel Komárek Family Foundation. Program čtyř koncertů vyjadřuje sounáležitost festivalu s nadační filozofií – je dominantně věnován mladým interpretům a jistým způsobem navazuje na programovou řadu Pro budoucnost. Na prvním koncertu vystoupí v úterý 13. září multižánrový smyčcový Epoque Quartet s novým členem – violistou Alexeyem Aslamasem. Všechny koncerty mají podobu soirée, tedy podvečerních setkání od 17:30 hodin, která kladou menší důraz na formálnost, ale chtějí nabídnout hudební zážitek všem, kteří v okolí Bořislavky žijí nebo pracují.

 

0007

 

Rád bych oficiálně informoval o tom, že náš soubor Epoque Quartet má nového stálého člena. Po předčasném a tragickém odchodu našeho dlouholetého kolegy Vladimíra Kroupy je naším novým violistou Alexey Aslamas,“ uvedl violoncellista souboru Vít Petrášek. Aslamas byl až donedávna primáriem Pavel Bořkovec Quarteta, je vedoucím jazzového S.V.A. Tria a kromě toho se věnuje kompozici a dirigování. „Jeho příchodem se ještě více potvrzuje naše směřování k nadžánrové tvorbě a k hudbě označované termínem ‚crossover‘. Již dříve jsme s Alexeyem spolupracovali na mnoha projektech a je také autorem většiny novějších hudebních aranžmá v našem repertoáru,“ dodává Petrášek.

 

0005

 

Ve čtvrtek 15. září na Bořislavce vystoupí houslista Kristian Mráček, violoncellista David Pěruška a klavíristka Veronika Jaklová. V úterý 20. září to budou soubor Kukal Quartet s klavíristou Matoušem Zukalem, o týden později cyklus uzavřou houslisté Jan Fišer a Magdalena Watzko a klavíristé Ivo Kahánek a Klára Gibišová.

 

Foto: Fb souboru, Wikipedia

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.