neděle, 14 srpen 2022 09:20

Festival a kurzy Třeboňská letní setkávání podesáté

Autor:

Jubilejní desátý ročník letošního festivalu a kurzů Třeboňská letní setkávání se bude konat v termínu od úterý 16. do neděle 21. srpna. Projekt opět nabídne koncerty, hudební semináře a workshopy. Na Gala koncertě vystoupí renomované kytarové duo Siempre Nuevo společně s multižánrovým smyčcovým kvartetem Epoque Quartet. Na pátečním i sobotním koncertu pak zahrají přední čeští interpreti a lektoři kurzů s přáteli – hobojista Vilém Veverka, violoncellista Petr Nouzovský, kytarista Patrick Vacík, akordeonisté Ladislav Horák a Markéta Laštovičková a klavírista Petr Novák.

 

9000

 

Letní akademie se bude konat v oborech hra na hoboj, violoncello, kytaru a akordeon. Pod vedením předních umělců si účastníci zvýší znalosti a dovednosti v hudebním oboru, nastudují nové skladby, společně budou muzicírovat napříč obory, vystoupí na čtyřech koncertech a absolvují společný výstup s lektory. Projekt sleduje návaznost na základní i středoškolské vzdělání. Zároveň je určen široké veřejnosti z Čech i zahraničí.

 

902

 

Na Zahajovacím koncertu v sále ZUŠ Třeboň se v úterý představí laureáti předchozí akademie – violoncellista David Pěruška, hobojistka Bohdana Tesařová, akordeonisté Michaela Šrámková a Martin Šulc – vítězové prestižních mezinárodních soutěží. Čtvrteční Gala koncert v Divadle J. K. Tyla nabídne kytarové duo Siempre Nuevo a smyčcový Epoque Quartet. Na pátek je v plánu koncert ve Schwarzenberské hrobce, kde zahrají violoncellista Petr Nouzovský, hobojista Vilém Veverka, kytarista Patrick Vacík a akordeonisté Ladislav Horák a Markéta Laštovičková. Závěrečný sobotní koncert lektorů a kurzistů se bude konat ve Společenském sále Lázní Aurora.

 

Foto: Fb Akademie

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.