pátek, 05 srpen 2022 12:32

Španělská sopranistka Beatriz Lafont v sobotu na festivalu Hudební léto Kuks

Autor:

Na dalším, v pořadí čtvrtém koncertu třináctého ročníku mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks zazpívá v sobotu 6. srpna od 18 hodin španělská sopranistka Beatriz Lafont. Pěvkyně vystoupí spolu se souborem Musica Florea a jeho uměleckým vedoucím Markem Štrynclem. Program převážně z francouzské a španělské barokní hudby ozdobí novodobá premiéra skladby z kukského archivu.

 

5000

 

Na koncertě zaznějí skladby od autorů jako Jean-Baptiste Lully, Jean-Philippe Rameau, Francisco Hernández de Illana, Antonio de Literes, Antonio Vivaldi nebo Antonín Reichenauer. Na programu bude uvedena i novodobá premiéra skladby z kukského archivu, konkrétně Agnus Dei od Stephana Sailera, který žil v letech 1741 až 1814.

Španělská sopranistka Beatriz Lafont se narodila ve Valencii, kde také studovala hru na kytaru a zpěv na Conservatorio Profesional de Música de Valencia. Dále pokračovala ve studiu na Conservatorio Superior de Música Joaquín Rodrigo de Valencia a v Nizozemí, kde získala na Královské konzervatoři v Haagu titul magistra v oboru interpretace starší vokální hudby. Ve studiu se specializovala na italskou raně barokní tvorbu, dobovou interpretační praxi a zpěv a doprovod na theorbu. Vystupovala po celé Evropě se soubory La Romanina, Harmonia del Parnàs, La Sfera Armoniosa, Le Jardin Secret a hostovala na festivalech Fringe Festival Oude Muziek (Utrecht), Festival Classique (Den Haag), Dag van den Oude Muziek (Bilzen) a dalších. S různými soubory natočila řadu nahrávek pro rozhlas a CD. Vedla lekce a masterclassy klasického zpěvu a staré hudby v Holandsku a Španělsku.

 

5001

 

Na následujícím koncertu festivalu 20. srpna 2022 vystoupí houslista a vítěz několika prestižních světových houslových soutěží Milan Al-Ashhab spolu s varhaníkem Pavlem Kohoutem.

 

Foto: Christiaan de Roo, archiv KlasikyPlus

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.