neděle, 03 červenec 2022 08:43

Jesenické Klášterní hudební slavnosti pokračují

Autor:

Festival Klášterní hudební slavnosti pokračuje. V neděli 3. července v Králíkách v klášteře na Hedeči vystoupí violistka Jitka Hosprová se svým manželem, houslistou Mauriziem Sciarrettou. Přednesou skladby věnované jejich nástrojům z pera Wolfganga Amadea Mozarta, Bohuslava Martinů, Alessandra Rolly, Johana Halvorsena a současného českého skladatele Jiřího Gemrota.

 

0018

 

Hudebně pantomimický večer se odehraje v secesní Tančírně v Račím údolí v pondělí 4. července, kde zazní tango v mnoha svých podobách. Soubor Tango Quartetto Re Campo se spojí se slovenským mimem Vladem Kulíškem a v hudebně pohybové performanci provedou diváky od počátků tanga argentina dvacátých až třicátých let minulého století přes oblíbené tango nuevo Ástora Piazzolly až po osobité kompozice českého skladatele a akordeonisty Petra Zámečníka.

 

0019

 

V pátek 8. července v Hudební hale v Karlově Studánce zazní Koncert pro krále Friedricha II. v podání souboru Neues Barocktrio Berlin, na druhý den v maršíkovském kostele svatého Michaela v bachovském programu vystoupí violoncellista Jiří Bárta. V úterý 12. července bude Kongresový sál v Jeseníku patřit harfistce Janě Bouškové a dalším nastupujícím hráčkám ve stejném oboru a v pondělí 18. července na zámku Bludov zahraje Škampovo kvarteto. Podrobnosti najdete zde.

 

Foto: archiv festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.