neděle, 12 červen 2022 09:27

UNIVERSUM | ... (vý)lety ke hvězdám Orchestru BERG v pondělí

Autor:

Zítra, v pondělí 13. června, se bude od 20 hodin konat poslední jarní akce letošní sezóny Orchestru BERG s dirigentem Peterem Vrábelem. V bývalé barokní jízdárně Savarin v Jindřišské ulici v Praze půjde o téma vesmíru, ve světové premiéře zazní novinka mladé české skladatelky Soni Vetché, dále pak v české premiéře dva roky stará kompozice Lucase Fagina. Před koncertem pořadatelé nabídnou i tematickou přednášku.

 

00001

 

Ke hvězdám se obrací poslední koncert jarní sezóny Orchestru BERG. V prostoru bývalé barokní jízdárny od architekta Kiliána Ignáce Dientzenhofera se setkají díla skladatelů mladé generace, všechna z nedávné doby,“ uvádějí pořadatelé.

Novinka Soni Vetché stojí vedle psychedelické kompozice argentinského skladatele Lucase Fagina z roku 2020, kterou inspirovaly mimo jiné nahrávky kapel Pink Floyd nebo Yes ze sedmdesátých let. Skladbu Kaleidoscope Matouše Hejla, která také bude na programu, premiéroval Orchestr BERG v roce 2017. Matouš Hejl za ni získal cenu Trochu nižší C4 a zajistila mu postup do finále skladatelské soutěže České filharmonie.

 

00004

 

00002

 

00003

 

Foto: Pixabay, Tomáš Vodňanský, Jakub Kajbin, Vale Fiorini 

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.