pátek, 27 květen 2022 13:17

Festival Hudba tisíců – Mahler Jihlava 2022 v neděli a v pondělí

Autor:

V neděli 29. května se bude v Kalištích u Humpolce, rodné obci světoznámého skladatele Gustava Mahlera, od 14 hodin konat už jedenácté setkání nazvané Evropan Gustav Mahler. Na něm pravidelně vystupují především mládežnické dechové orchestry. Už tradičně také mladí hudebníci zasadí růži do Mahlerovského rozária u rodného domu skladatele. Tentokrát to budou děti z Ukrajiny, jejichž růže bude mementem touhy po míru a klidu nejen v jejich rodné zemi.

 

505

 

Nedělní koncert bude v režii Dechového orchestru ZUŠ Pelhřimov s dirigenty Michalem Bezstarostou a Markem Kubešem a Dechového orchestru mladých ZUŠ Gustava Mahlera, Humpolec, s dirigenty Tomášem Vodrážkou a Josefem Jirků. Vstupné je zdarma.

O den později, v pondělí 30. května, se bude od 18 hodin v gotické síni jihlavské radnice konat recitál laureátů Soutěže Antonína Dvořáka Karlovy Vary. V dílech Gustava Mahlera, Benjamina Brittena a Antonína Dvořáka vystoupí pěvci Dominika Škrabalová a Filip Bandžak, a to za klavírního doprovodu Lukáše Michela a Antona Aslamase.

 

Foto: archiv festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.