sobota, 30 duben 2022 08:46

Kristýna Kůstková v pondělí v Českém centru New York

Autor:

Sopranistka Kristýna Kůstková v pondělí 2. května vystoupí v Českém centru New York s recitálem, který se časově shoduje s koncem jejího studia na newyorské Mannes School of Music. Doprovázet ji bude hlavní host večera, český klavírista a zpěvák Ahmad Hedar.

 

700

 

První polovina koncertu bude věnována slavným českým skladatelům, kteří ve svých dílech využili lidové písně o lásce, například Antonínu Dvořákovi, Leoši Janáčkovi a Jaroslavu Křičkovi. V druhé půlce zaznějí temperamentní španělské melodie a skladby skladatelů, jako byli Manuel de Falla, Enrique Granados, Camille Saint-Saëns, Léo Delibes a Gaetano Donizetti.

Kristýna Kůstková je česká operní pěvkyně, která právě dokončuje magisterské studium na Mannes School of Music v New Yorku. Získala několik prestižních grantů a stipendií. Byla členkou a sólistkou Dětské opery Praha, s níž vystupovala v pražském Národním divadle od svých sedmi let. Je držitelkou několika hudebních cen a vítězkou pěveckých soutěží. V blízké době bude vystupovat v Národním divadle v Praze a Divadle Antonína Dvořáka v Ostravě. Spolupracuje s experimentálním operním souborem RunOperun a získala také ocenění Zlaté křišťálové srdce za účast v kulturních programech Českého centra New York.

 

Foto: Petr Kozlík

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.