středa, 21 červenec 2021 07:52

Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera začíná v sobotu

Autor:

Pořadatelé Mezinárodního hudebního festivalu J. C. F. Fischera přichystali od soboty 24. července do pátku 1. října celkem osm koncertů. Řadu hudebních setkání, která se odehrají v karlovarském regionu, zahájí sólistka Opery v Lipsku a pražského Národního divadla, sopranistka Olga Jelínková, a to spolu s varhanicí Michaelou Káčerkovou. V rámci zahajovacího koncertu v kostele svaté Anny na Božím Daru od 19 hodin vystoupí také Komorní orchestr Karlovarských symfoniků pod vedením dirigenta Marka Štilce. „Posluchači se mohou během večera těšit na Meditaci na chorál Svatý Václave od Josefa Suka či výběr z děl G. F. Händela, J. S. Bacha a britského romantického skladatele G. Holsta,“ zvou pořadatelé.

 

457

 

Kostel Navštívení Panny Marie v Rudném bude o týden později místem koncertu harfistky Barbory Plaché, varhanice Michaely Káčerkové a Ensemble 18+. Zaznějí skladby Františka Xavera Brixiho, Domenica Scarlattiho, Antonína Filse, Jana Křtitele Krumpholtze, Jiřího Antonína Bendy a Georga Friedricha Händela.

V dalších koncertech festivalu se představí varhaník Karel Martínek s houslistkou Ludmilou Pavlovou, cembalista Martin Hroch s houslistkou Ivou Kramperovou, Orchestrina Pangea s hosty, opět Komorní orchestr Karlovarských symfoniků s dirigentem Vojtěchem Spurným, Capella Regia Praha a Ensemble Inégal. O jednotlivých koncertech bude náš portál předem informovat. Více zde.

 

Foto: Ilona Sochorová

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.