středa, 09 červen 2021 08:45

Festival Hudba tisíců – Mahler Jihlava 2021 pokračuje. Dnes s Koželuhem

Autor:

Jubilejní dvacátý ročník festivalu Hudba tisíců – Mahler Jihlava zahájili pořadatelé 20. května. Třetím koncertem festivalové řady bude dnes od 18:00 v jihlavském kostele Povýšení svatého Kříže obnovená premiéra Koželuhova oratoria pro soprán, sbor a orchestr La Galathea. Sólového partu se ujme sopranistka Simona Eisinger. Dále vystoupí Kühnův smíšený sbor, který připravil sbormistr Jaroslav Brych, a Wranitzky Kapelle bude řídit Marek Štilec. Článek Jiřího Štilce věnovaný dnešnímu hudebnímu dílu si můžete připomenout zde.

 

1882

 

V pátek 11. června se na stejném místě od 19 hodin uskuteční koncert k výročí Českého filharmonického sboru Brno, který bude řídit Petr Fiala. Sbor si k sobě pozval tenoristu Tomáše Kořínka, harfistku Pavlu Kopeckou, houslistu Leoše Zavadilíka a varhaníka Martina Jakubíčka. Zazní skladby Jana Kampana Vodňanského, Bohuslava Matěje Černohorského, Zdeňka Fibicha, Henryka Góreckého a Leoše Janáčka.

 

1884

 

Refektář hotelu Gustav Mahler v Jihlavě bude v pondělí 14. června od 19 hodin patřit komorní hudbě. Smyčcové kvarteto Zemlinsky Quartet tam v úvodu zahraje Smyčcový kvartet C dur, op. 76 č. 3 Císařský Josepha Haydna. S hostem, klarinetistou Janem Machem, společně hudebníci v závěru přednesou Klarinetový kvintet h moll, op. 115 Johannesa Brahmse a ještě před tím jako odkaz hudby z Vysočiny zazní Kvartet pro klarinet, housle, violu a violoncello Es dur, op. 69 Františka Vincence Krommera Kramáře.

 

1883

 

Foto: Dominik Bachurek, Fb festivalu, Maraton hudby Znojmo

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.