pondělí, 17 květen 2021 09:01

ZUŠ Open zítra v kostele Panny Marie Sněžné v Praze

Autor:

Letošní, v pořadí pátý ročník celostátního festivalu základních uměleckých škol ZUŠ Open více než kdy jindy upozorňuje na přínos a význam uměleckého vzdělávání. Velkou část stávajícího školního roku byly základní umělecké školy zavřené. Proto je současný ročník ZUŠ Open, který pořádá Nadační fond Magdaleny Kožené ve spolupráci se základními uměleckými školami a dalšími institucemi, opět pořádán ve volném termínu, a sice od jara do konce roku. Ve spolupráci s Charitou ČR se uskuteční v ambitech františkánského kláštera na Jungmannově náměstí prodejní výstava výtvarných děl, která bude zahájena slavnostním streamovaným koncertem duchovní hudby právě zítra, 18. května, v kostele Panny Marie Sněžné. Spolu s žáky a pedagogy dvou pražských ZUŠ vystoupí také sopranistka Irena Pohl Houkalová.

 

612

 

„25. května bude ZUŠ Open opět hostem programu festivalu Pražské jaro. V rámci koncertu s názvem Salon ZUŠ se představí žáci ZUŠ a zároveň letošní absolventi Stipendijní Akademie MenART. Žáci vybraných škol a stipendisté MenART vystoupí díky ZUŠ Open například také na festivalu Americké jaro, Smetanově Litomyšli a plánují společnou výstavu v rámci Smetanovy výtvarné Litomyšle,“ seznamují s dalším směřováním svých aktivit pořadatelé.

 

5555

 

Aktuální ročník ZUŠ Open odstartoval symbolicky online premiérou Ódy na radost v provedení sto třiceti žáků a patnácti ředitelů z osmačtyřiceti základních uměleckých škol z České republiky i ze Slovenska. Autorské úpravy známé Beethovenovy Ódy se v čase pandemie zhostila skladatelka, hudebnice a textařka Marie Sommerová. Skladba, jejíž nahrávka vznikla díky projektu Hudební Všeználek a ZUŠ Open, je publikována zde.

Program jednotlivých akcí projektu a s ním spojených škol je průběžně aktualizován na webových stránkách www.zusopen.cz.

 

613

 

Foto: archiv ZUŠ OPEN

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.