neděle, 21 únor 2021 09:04

ZUŠ Mikulov spustí registraci do dvaadvacátého ročníku klavírních kurzů

Autor:

Základní umělecká škola Mikulov má v únoru spustit registrace do 22. ročníku klavírních kurzů „Audaces fortuna iuvat“, který proběhne od 20. do 27. srpna. Lektory budou klavíristé a pedagogové Hana Berger, Lukáš Klánský, Karel Košárek, Helena Suchárová-Weiser, Peter Toperczer mladší a Jana Labašová. Ředitelkou kurzů je Lucie Halíček Czajkowská ze ZUŠ Františka Jílka v Brně.

 

500

 

„Klavírní kurzy každoročně oslovují široké spektrum klavíristů. Mezi ně patří především žáci základních uměleckých škol, kteří se věnují tomuto nástroji čistě z amatérského nadšení, ale i ti vážně přemýšlející o své budoucí profesionální pianistické kariéře. V hojném počtu je doplňují studenti, kteří se již pro tuto uměleckou dráhu rozhodli a v současné době jsou posluchači konzervatoří nebo jedné z akademií múzických umění,“ představují kurzy organizátoři a doplňují, že v neposlední řadě se sjíždějí do Mikulova i samotní pedagogové klavírní hry, kteří si zde jako pasivní účastníci rozšiřují prostřednictvím přednášek, seminářů, konzultací a podobně své odborné znalosti a rozhled.

Od minulého ročníku jsou kurzy akreditované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Pasivní účastníci tak mohou žádat své zaměstnavatele o proplacení v rámci programu Dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

 

503

 

502

 

501

 

Foto: Fb a archiv Klavírních kurzů Mikulov

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.