středa, 25 listopad 2020 09:03

Nové termíny letošních projektů festivalu Janáček Brno v příštím roce

Autor:

Letošní ročník operního a hudebního festivalu Janáček Brno byl nucen se přizpůsobit aktuální komplikované situaci v souvislosti s šířením koronaviru. Proto pořadatelé přesunuli některé projekty do příštího roku. Jelikož je festival pořádán jako bienále, nabízí se k tomu ideální příležitost a letošní sezóna se vlastně rozloží do dvou let.

 

5

 

„Koncerty tak zároveň budou pozvánkou na festival Janáček Brno 2022, který se odehraje v termínu 2. 11.–19. 11. 2022 a jehož předprodej zahájíme 30. 11. 2021,“ uvádí umělecký šéf Janáčkovy opery Jiří Heřman.

V závěru příštího května organizátoři nabídnou folklorní koncert v Červeném kostele s názvem Písně ze Znorov a v Divadle Reduta dojde na hudební setkání s Dětským sborem Brno. Z podzimních akcí jsou známy ty listopadové, a to recitál barytonisty Tomáše Krále a klavíristy Matana Porata ve vile Tugendhat, koncert Pražského filharmonického sboru v Besedním domě a v Redutě zazpívá tenorista Pavol Breslik a na klavír zahraje Róbert Pechanec.

 

8

 

V Janáčkově opeře Národního divadla Brno chystají termíny Janáčkovy opery Osud a Řeckých pašijí Bohuslava Martinů. Podrobné informace o festivalu budou dostupné na www.janacek-brno.cz.

 

4

 

Festival se přes nutnost přesunutí několika projektů do dalšího roku konal od 28. září do 16. října. „Divácká návštěvnost letošního festivalu přesahující 65 % je za stávajících podmínek velkým úspěchem,“ hodnotí situaci Martin Glaser, ředitel Národního divadla Brno.

„V rámci festivalu Janáček Brno se v roce 2020 podařilo odehrát 18 akcí pro diváky v sálech. Důležitou součástí letošního festivalu se staly rovněž živé přenosy, celkem měli diváci možnost zhlédnout v přímém přenosu čtyři festivalové koncerty. Live streamy festivalu sledovali lidé z Austrálie, Belgie, Kanady, Dánska, Francie, Německa, Mexika, Itálie, Maďarska, Japonska, Nizozemí, Ruska, Jižní Korey, Španělska, Švýcarska, Velké Británie, USA, Polska a dalších zemí,“ uzavírají pořadatelé.

 

7

 

--------------

Původní Výhled o festivalu si můžete připomenout zde a také nabízíme článek o přípravách Janáčkova Osudu s režisérem Robertem Carsenem a rozhovor s ním.

 

Foto: Marek Olbrzymek

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.