neděle, 22 listopad 2020 13:00

Pražský komorní orchestr ve třech live streamech

Autor:

Pražský komorní orchestr uvede své podzimní koncerty prostřednictvím živého streamování na internetu. Tři po sobě jdoucí hudební večery nabídnou pořadatelé přes Facebookovou stránku orchestru či YouTube kanál Prague Chamber Orchestra, a to od 25. do 27. listopadu, vždy od 20 hodin.

 

0

 

Ve středu 25. listopadu zahrají v Koncertním sále Pražské konzervatoře violoncellista Jiří Bárta s klavíristkou Terezií Fialovou. Na programu bude hudba Ludwiga van Beethovena a další den se ve stejných prostorech uskuteční klavírní recitál Matyáše Nováka. Ten zahraje skladby Fryderyka Chopina, Josefa Suka, Bedřicha Smetany či Franze Liszta.

 

2

 

Pátek bude patřit Wihanovu kvartetu, které zahraje smyčcové kvartety Antonína Dvořáka a Wolfganga Amadea Mozarta, také z Koncertního sálu Pražské konzervatoře. „Tento koncert je náhradou zahajovacího koncertu 69. sezóny Pražského komorního orchestru, který se měl uskutečnit 13. 10. 2020,“ vysvětlují pořadatelé a dodávají: „Pevně věříme, že se již brzy budeme moci podělit o radost z hudby s našimi diváky přímo v koncertních síních.“

 

4

 

Foto: Fb Pražského komorního orchestru, archiv Matyáše Nováka

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.