pondělí, 16 listopad 2020 08:49

Zemlinského kvarteto s Janem Ostrým ve středu online

Autor:

Zemlinského kvarteto v rámci své letošní koncertní série s názvem 4plus ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze uvede pozítří, ve středu 18. listopadu v 19:30 hodin, čtvrtý hudební večer, a to formou online streamu. Jako hosta k sobě hudebníci tentokrát přizvou jednoho z nejvyhledávanějších flétnistů současné generace, Jana Ostrého.

 

1

 

Na programu budou Smyčcový kvartet č. 3 Bohuslava Martinů, Kvartet pro flétnu, housle, violu a violoncello F dur Jakuba Jana Ryby a Beethovenův Smyčcový kvartet č. 12 Es dur op. 127.

Série 4plus vždy akcentuje témata, která se vážou k různým výročím nebo k zajímavým hostům, jejichž výkony chtějí hudebníci pražským divákům zprostředkovat, či která myšlenkově propojují všechny koncerty daného ročníku. „V roce 2020 je to především 250. výročí narození Ludwiga van Beethovena. Dále jsme zvolili téma Dechy a smyčce, neboť jsme velmi chtěli pozvat některé naše přátele – skvělé hudebníky, a každý koncert jsme pak doplnili malou méně hranou českou skladbou,“ říká violista Petr Holman, který celou sérii organizuje, a vysvětluje: „Na listopadovém koncertě s námi měl původně vystoupit švýcarský flétnista a dirigent Kaspar Zehnder. Kvůli koronavirovým opatřením do Prahy bohužel nepřijede, zajistili jsme ale náhradu více než kvalitní – vystoupí s námi vynikající český flétnista a pedagog Jan Ostrý. Jsme velmi rádi, že naše pozvání takto narychlo přijal a že se nám tím pádem podaří zachovat téma naší letošní série. Z technických důvodů jsme jen provedli drobnou změnu v programu koncertu: místo flétnového kvintetu Antonína Rejchy uslyší diváci flétnový kvartet jiného českého autora Jakuba Jana Ryby.

 

2

 

Umělce lze podpořit zakoupením online vstupenky na stránkách GoOut. Zájemci za ni získají přístup k live streamu, jehož záznam jim pak bude dostupný až do konce letošního roku.

 

Foto: Ilona Sochorová, archiv SHF

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.