čtvrtek, 12 listopad 2020 09:01

Moravské divadlo 17. listopadu pro zdravotníky a veřejnost online

Autor:

Moravské divadlo Olomouc ve spolupráci s Rádiem Haná a Hudebním institutem na státní svátek v úterý 17. listopadu přichystalo kulturní večer, na němž vystoupí členové olomoucké činohry, opery a operety, které na jevišti doprovodí kapela. Na programu, který má být poctou zdravotníkům, budou slavné muzikálové, filmové, popové a rockové hity. Celý koncert bude k vidění na webech partnerů akce a na facebooku Moravského divadla.

 

3

 

„V současné době, kdy je divadlo z důvodu protiepidemických opatření uzavřené, jsme se aspoň touto formou chtěli opět setkat s našimi příznivci a současně podpořit lékaře, sestřičky, zkrátka celý zdravotnický personál, poděkovat jim všem a zpříjemnit jejich práci, která je v těchto dnech tak důležitá a tak náročná. Pro naše herce to bude první vystoupení na jevišti Moravského divadla po více než měsíční pauze, takže věřím, že nahromaděnou energii, kterou v sobě mají, pošlou divákům a posluchačům v dostatečném množství a že to bude pro všechny zážitek, který zpříjemní a osvěží tuto nelehkou dobu,“ uvádí ředitel Moravského divadla David Gerneš, který k přípravě koncertu oslovil skladatele a pedagoga Hudebního institutu Filipa Tailora. Ten se coby kapelník podílel na přípravě olomouckých inscenací Sluha dvou pánů, Boží mlýny, Starci na chmelu či naposledy Donaha! „Chceme koncert věnovat všem pracovníkům ve zdravotnictví, jakož i těžce zkoušeným nemocnicím v našem kraji. Doufáme, že jim naše muzika předá energii do boje za záchranu lidských životů,“ zdůraznil Tailor.

Na pódiu se vystřídají členové činohry Vendula Nováková, Natálie Tichánková, Lukáš Červenka, Tomáš Krejčí či Jan Ťoupalík, soubory opery a operety budou reprezentovat Barbara Sabella, Vendula Pumprlová, Jiří Přibyl, Jakub Rousek, Martin Štolba či Vojtěch Pačák. Jako hosté se představí pedagogové Hudebního institutu Filip Tailor a Adam Sychrow. Všechny bude doprovázet desetičlenná kapela.

 

2

 

„Z jeviště Moravského divadla zazní během dvouhodinového koncertu ukázky z muzikálů Starci na chmelu, Šakalí léta, Donaha!, Bídníci či z opery Porgy a Bess. Chybět nebudou ani písně Jaromíra Nohavici, které doprovázejí populární činoherní inscenaci Boží mlýny. Lákadlem druhé poloviny koncertu pak bude vystoupení členů souboru opery a operety, kteří se představí jako interpreti hitů od The Beatles, Queen, Scorpions a dalších popových a rockových legend,“ informují pořadatelé.

 

11

 

Foto: Fb divadla

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.