neděle, 27 září 2020 09:00

Svátky hudby v Praze: nejdříve koncert z minulé sezóny a poté zahájení sezóny nové

Autor:

29. ročník festivalu Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté, začíná přesně za měsíc, ale už v pátek 2. října se koná odložený koncert z jara, a sice v kostele sv. Šimona a Judy od 19:30 hodin. S originálním repertoárem filmových melodií, jazzových písní, pop-rockových hitů či s melodiemi z muzikálů Fantom opery, Jesus Christ Superstar, Bídníci, My Fair Lady a dalších vystoupí houslista Václav Hudeček se souborem Prague Cello Quartet, jehož členy jsou Petr Špaček, Jan Zvěřina, Jan Zemen a Ivan Vokáč.

 

1

 

„Soubor vznikl v roce 2006 a v současném složení hraje od roku 2012. Členové kvartetu, absolventi pražské AMU Jan Zvěřina, Petr Špaček, Jan Zemen a Ivan Vokáč, mají na svém kontě řadu individuálních úspěchů i účasti na prestižních domácích i zahraničních festivalech. V rámci PCQ vystupují nejen na českých pódiích – v roce 2016 absolvovali turné v Japonsku, v červnu 2017 měsíční turné v Číně,“ představuje se kvarteto.

Festival v této sezóně nabídne (kromě v úvodu zmiňovaného) šest koncertů a ještě jeden z minulého ročníku – tím bude vystoupení houslistů Václava Hudečka a Marie Hasoňové, klavíristy Lukáše Klánského a dalších hostů 16. února příštího roku v sále Pražské konzervatoře.

 

6

 

Slavnostní zahájení Svátků hudby v Praze se uskuteční v úterý 27. října v 19:30 hodin ve Dvořákově síni Rudolfina. Václav Hudeček si na koncert pozve sopranistku Lucii Kaňkovou, tenoristu Daniela Matouška a varhaníka Pavla Svobodu. Zaznějí díla Johanna Sebastiana Bacha, Ottorina Respighiho, Wolfganga Amadea Mozarta a Gioacchina Rossiniho. PKF – Prague Philharmonia bude řídit Jan Chalupecký.

V listopadovém setkání na Pražské konzervatoři Václav Hudeček představí nejlepší studenty a Smyčcový orchestr školy bude řídit Chuhei Iwasaki. Na Žofíně se v prosinci uskuteční Vánoční koncert, kde s Hudečkem vystoupí dětský pěvecký sbor Vrabčáci z Jablonce nad Nisou a soubor Barocco sempre giovane. V lednu houslista představí mladé hudební talenty, kterým ještě nebylo ani patnáct let, violoncellistu Lukáše Marečka, houslistu Jana Nováka a klavíristu Alexandra Klementa, a to v sále Pražské konzervatoře, kde v březnu zazní hudba současných mladých českých skladatelů. Poctou stému výročí narození nejslavnějšího skladatele tanga Ástora Piazzolly v dubnu řada koncertů vyvrcholí, a to v Betlémské kapli. Umělecký garant a zakladatel festivalu Václav Hudeček přizve akordeonistu a bandoneonistu Ladislava Horáka a unikátní soubor špičkových hudebníků Tango Nuevo.

 

4

 

5

 

Foto: Radovan Šubín, Kateřina Šubínová, Fb Prague Cello Quartetu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.