úterý, 15 září 2020 13:20

V žižkovském Atriu začíná další sezóna kulturních pořadů

Autor:

Pozítří, ve čtvrtek 17. září, zahájí pořadatelé další řadu kulturních setkání v Atriu na Žižkově v Praze, a to recitálem pro housle s klavírem. Skladby Wolfganga Amadea Mozarta, Ludwiga van Beethovena či Paula Schoenfelda zahrají Markéta Janoušková a Bohumír Stehlík.

 

3

 

Houslistka Markéta Janoušková je vyhledávanou sólistkou i komorní hráčkou. Má za sebou více než šest set sólových koncertů v Česku, Evropě i v Americe. Vydala několik CD, inspiruje se lidovou hudbou a spolupracuje s Českým rozhlasem. Bohumír Stehlík studoval hru na klavír v Česku a Švédsku, získal ceny na řadě klavírních soutěží a obdržel mnoho stipendií. Od října 2016 působí jako pedagog na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Koncert začne v 19:30 hodin.

 

4

 

Poslední zářijový čtvrtek bude na programu koncert zpěvačky a pianistky Barbory Mochowé. Ta představí své písně v jejich intimní podobě. Zazní skladby z prvního alba Waiting for the White Raven, ale také novinky z připravované desky (například nejnovější singly True Colors a White & Black Holes). Jako host vystoupí violoncellista Šimon Marek.

 

5

 

Následující sobotu, 26. září, v rámci koncertní řady odpoledních matiné zahraje přední český jazzový kytarista Libor Šmoldas. Bude hrát skladby Jaroslava Ježka a přidá i improvizované verze písní z prvorepublikových filmů. Na koncertě zazní známé písně Tmavomodrý svět, Slunečnice, Jen pro ten dnešní den, Klobouk ve křoví nebo Život je jen náhoda. „Koncertní aktivity Libora Šmoldase zahrnují čtyři kontinenty, podíval se do mnoha metropolí, získal řadu ocenění, kupříkladu Anděla za jazzovou desku roku s Organic Quartetem. Český i mezinárodní tisk se shoduje na jeho vysokých kvalitách a předním postavení mezi evropskými jazzovými kytaristy,“ doplňují profil umělce pořadatelé.

 

6

 

Foto: archiv Atria na Žižkově

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.