sobota, 12 září 2020 13:00

Pardubické hudební jaro & Ivan a Lukáš Klánští, Wihanovo kvarteto a Bratři Ebenové

Autor:

Festival Pardubické hudební jaro, který se přenesl do letošního podzimu, uvede další tři koncerty. Na prvním vystoupí klavírista Ivan Klánský s Wihanovým kvartetem, a to v pondělí 14. září od 19 hodin ve Společenském sále pardubické radnice. Hudebníci společně přednesou skladby jubilantů Ludwiga van Beethovena (250 let od narození), Bohuslava Martinů (130 let od narození) a Roberta Schumanna (210 let od narození). Wihanovo kvarteto je jedním z předních českých smyčcových kvartet. V letošním roce oslaví 35 let na hudebních pódiích.

 

331

 

„Bratři Ebenové – kapela tří bratří Ebenových a dalších předních českých hudebníků. Koncertně zahrají průřez tvorbou od prvního alba Malé písně do tmy (1984) až po poslední Čas holin (2014), které je svým obsahem čím dál tím aktuálnější. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena (1929–2007) dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky. Jejich schopností čerpat ze všech těchto zdrojů a umění a používat různé neobvyklé hudební nástroje vznikl absolutně netradiční, na české scéně nenapodobitelný ‚ebenovský zvuk‘. Ve spojení s výjimečnými texty Marka jsou Bratři Ebenové na české hudební scéně jedineční,“ informují pořadatelé o koncertu, který se bude konat v neděli 20. září od 19 hodin v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích.

 

3

 

Společenský sál pardubické radnice bude v pondělí 21. září od 19 hodin místem koncertu dvou klavíristů. U jednoho nástroje se setkají otec a syn Klánští. „Mnohaleté zkušenosti světově uznávaného klavíristy Ivana Klánského, doplněné mladým elánem jeho syna Lukáše, již nadchly návštěvníky mnoha koncertů u nás i v zahraničí. Jejich interpretace je vždy ukázkou dokonalé souhry, radosti z muzicírování i kultivovanosti,“ uvádí festival. Na programu budou skladby Ludwiga van Beethovena, Franze Schuberta a Antonína Dvořáka.

 

Foto: Martin Divíšek, Michal Linhart

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.