čtvrtek, 10 září 2020 08:36

Zítřejší závěr festivalu Procházky uměním v Manětíně ve znamení violy

Autor:

Osmý ročník západočeského festivalu Procházky uměním vyvrcholí zítra, v pátek 11. září od 18 hodin, v manětínském kostele sv. Jana Křtitele. Závěrečný koncert cyklu nese podtitul Slavnost violy v Manětíně.

 

0

 

„Hosty Jitky Hosprové budou čeští elitní violisté a společně uvedou originální díla pro violy. Zazní violová dua skladatelů F. Bridge, J. M. Leclaire a B. Bartóka, kvarteta G. Ph. Telemanna, T. Albinoniho, kvintet – Kasace A. Vranického a oktet – Suita G. Jacoba. Své violy ,,co možná nejhlouběji“ naladí a rozezní spolu s Jitkou Hosprovou Karel Untermüller, Radim Sedmidubský, Zbyněk Paďourek, Petr Holman, Jiří Kabát, Jiří Pinkas a Vít Kubík,“ zvou na koncert facebookové stránky festivalu, na kterých bude možno koncert sledovat živě.

Letošní ročník přichystal celkem šest koncertů a kromě zakladatelky cyklu Hosprové na nich vystoupili harfistka Kateřina Englichová a hobojista Vilém Veverka, Ensemble Martinů, klarinetistka Ludmila Peterková, mezzosopranistka Martina Kociánová, akordeonista Ladislav Horák a cembalistka Edita Keglerová.

 

1

 

2

 

3

 

Foto: Fb festivalu, Martin Juha

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.