pátek, 28 srpen 2020 10:50

Celodenní barokní slavnosti na zámku ve Valticích

Autor:

Šestý ročník celodenního festivalu barokních slavností Feste Teatrale oživí v sobotu 29. srpna areál valtického zámku. Nabídne koncerty, prohlídky zámku, kaple a zámeckého divadla, projížďky na koních, zápůjčky historických kostýmů, čtení pro děti i ochutnávky vína. Tradičním vrcholem bude noční barokní ohňostroj na hudbu Franze Xavera Richtera v rámci Hradozámecké noci.

 

1

 

Hudební program barokních slavností Feste Teatrale zahájí na vnitřním nádvoří valtického zámku v deset hodin harfistka Eva Kotrlová. Harfový repertoár se prostřídá se vstupy sopranistky Veroniky Vojířové, cembalisty Jana Hajiče a flétnisty Jakuba Kydlíčka až do pěti hodin, kdy naváže Cimbálová muzika Kyjovsko. Zámeckou barokní kapli rozezní od půl jedné do pěti hodin varhanní vstupy v podání Petra Vacka. Zahraje vlastní improvizace nebo skladby Jana Křtitele Kuchaře, Mikuláše z Krakowa, Johanna Sebastiana Bacha a valtického rodáka Johannese Matthiase Spergera. Varhany rozezní v půl třetí i Robert Hugo s flétnistou Jakubem Kydlíčkem. Krátká vystoupení se budou střídat s prohlídkami unikátního prostoru barokní kaple. Koncert Komorního souboru Akademie staré hudby Camerata Brunensis, jehož součástí bude výměna barokních kulis, je na programu v zámeckém divadle od čtyř hodin. Sopranistka Veronika Vojířová, flétnista Jakub Kydlíček a cembalista Jan Hajič zahrají  kantátu Arion Andrého Campra, Lord, what is man Henryho Purcella, Höchster, mache deine Güte, z kantáty BWV 51 Jauchzet Gott in allen Landen Johanna Sebastiana Bacha a Hemmet den Eifer Georga Philippa Telemanna. Zámecké divadlo bude možné celý den navštívit i v rámci komentovaných prohlídek.

Hudební program doplní celodenní zápůjčky historických barokních kostýmů, čtení pohádek pro děti, prohlídky zámku, návštěva čokoládovny i komentované degustace vín v zámecké vinotéce. Vyvrcholením sobotního programu bude noční barokní ohňostroj ve třech obrazech nazvaný Od země až ke hvězdám. Ohňostrojová show začne v devíti hodin a doprovodí ji výběr ze Sinfonie č. 52 in D Franze Xavera Richtera.

 

8

 

7

 

10

 

11

 

5

 

Foto: archiv a fb festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.