sobota, 01 srpen 2020 13:03

Začínají Letní hornové kurzy Broumov

Autor:

 

K-veb-DSC8641

 

Do Broumovského kláštera se v neděli sjede šest desítek mladých hráčů na lesní roh z celé České republiky i okolních států. V rámci Letních hornových kurzů, které v Broumově a okolí potrvají celý týden, se uskuteční řada vystoupení. Kurzy vyvrcholí dvěma koncerty v kostelích v rámci festivalu Za poklady Broumovska.

Mladí hornisté odehrají společně se svými lektory šest koncertů, v plánu jsou workshopy, individuální a komorní lekce, lekce orchestrálních partů i výstava hudebních nástrojů. Letní hornové kurzy se v Broumovském klášteře konají již šestým rokem a kromě domácích lektorů představují mladé generaci i zahraniční pedagogy. Letos přizvala zakladatelka kurzů a sólohornistka Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK Zuzana Rzounková polského sólohornistu a dirigenta působícího na Akademii v Łódži Dariusze Mikulského a německého hornistu působícího na rakouské Univerzitě Antona Brucknera v Linzi Raimunda Zella. Domácími lektory kurzů jsou sólohornista České filharmonie Jan Vobořil, děkan brněnské hudební fakulty JAMU Jindřich Petráš a pedagožka polické a broumovské ZUŠ Lenka Němcová.

 

K-veb-DSC8567

 

Vrcholem šestice koncertů bude vystoupení účastníků ve středu 5. srpna v opraveném kostele sv. Michaela ve Vernéřovicích a pak v sobotu 8. srpna koncert lektorů v kostele sv. Jiří a Martina v Martínkovicích v rámci festivalu Za poklady Broumovska. „V hudbě je zdraví a štěstí. Proto jsme rádi, že i přes nepřízeň celosvětové situace může letošní ročník proběhnout ve velmi podobném formátu, jak jsme byli vždy zvyklí. Věřím, že všichni účastníci odjedou nabití energií a novými zážitky,“ říká Zuzana Rzounková. Letní hornové kurzy se z původně doprovodného programu festivalu vyvinuly ve svébytnou vzdělávací akci a svým rozsahem konkurují velkým evropským projektům podobného zaměření. Na letošní ročník je přihlášeno kolem šedesáti mladých hráčů z České republiky, Slovenska, Slovinska, Rakouska, Německa, Maďarska a Polska.

 

K-veb-DSC86247

 

Foto: Petr Veber

 

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.