pátek, 31 červenec 2020 10:07

Festival na zámku Moritzburg jako open air

Autor:

Jednou z prvních hudebních přehlídek po přestávce vynucené opatřeními proti šéření pandemie je v německé spolkové zemi Sasko Moritzburg Festival. Jeho 28. ročník začíná na známém zámku 2. srpna, letos jako open air. Slibuje do 16. srpna 22 programů s komorní hudbou.

 

0

 

Na severní terase zámku ležícího asi dvacet kilometrů severozápadně od Drážďan uprostřed velkého rybníku se má vystřídat řada zajímavých hudebníků, například houslisté Mira Wang, Baiba Skride, Bomsori Kim a Kai Vogler, kytarista Ismo Eskelinen, pianisté Alessio Bax a Lise de la Salle a klarinetista Wenzel Fuchs. Za programem stojí violoncellista Jan Vogler, intendant mezinárodního festivalu Dresdner Musikfestspiele, který v Moritzburgu také zahraje.

Jak se nechal slyšet, hudebníci, stejně jako publikum, už netrpělivě touží po živých koncertech. Nápad uspořádat v areálu zámku v Moritzburgu romantické koncerty se zrodil během koronakrize. Pořadatelé a muzikanti se teď těší na nalezení nové blízkosti s posluchači.

 

5

 

Očekávanými událostmi jsou premiéra dlouho ztracené ranější verze Smyčcového kvartetu č. 2 od Bohuslava Martinů hned 4. srpna, dále uvedení smyčcového sextetu Vzpomínky na Florencii od Petra Iljiče Čajkovského a Schumannova Klavírního kvartetu Es dur nebo Otčenáše od Luigiho Cherubiniho pro sólové housle a smyčcové kvinteto. Dvoustépadesáté jubileum Ludwiga van Beethovena připomene festival provedením jeho známého Septetu společně s Klavírním kvintetem skladatele Ferdinanda Riese, Beethovenova žáka, přítele a tajemníka.

Při festivalu se uskuteční obvyklá interpretační akademie, kterou vede mezinárodně proslulá, původem čínská houslistka Mira Wang. Letos se zúčastní šestnáct hudebníků třinácti národností. Účastníci akademie vystoupí veřejně, a to nejen v Moritzburgu, ale také na zámku Proschwitz.

 

4

 

6

 

Foto: Fb Moritzburg Festival

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.