pondělí, 20 červenec 2020 08:45

Festival Znojmo vrcholí operní pantomimou

Autor:

Hudební festival Znojmo vrcholí tento týden koncertem houslisty Pavla Šporcla a Filharmonie Hradec Králové a trojicí provedení operní pantomimy Der Traum / Sen Michaela Haydna. Pro festival zpracoval Haydnovo dílo exkluzivně režisér a mim Radim Vizváry. V roli vypravěče vystoupí Arnošt Goldflam, sólisty budou Markéta Böhmová, Štefan Kocán, Thomas Lichtenecker, pětice mimů a Czech Ensemble Baroque.

 

3

 

Festivalové úterý 21. července bude patřit dětem. Na nádvoří znojemského Althanského paláce se od šesti hodin pod patronací houslisty Pavla Šporcla představí mladí vítězové interpretačních soutěží. V Husových sadech pak bude po celý den probíhat dětský hudební den a tvořivé dílny pro nejmenší. Ve středu 22. července zazní symfonický koncert Filharmonie Hradec Králové pod taktovkou šéfdirigenta Kaspara Zehndera. Sólistou koncertu bude houslista Pavel Šporcl. Zazní Meditace z opery Thais Julese Masseneta, Sarasateho Koncertní fantazie na motivy Carmen a Cikánské melodie, předehra ke Snu noci svatojánské Felixe Mendelssohna Bartholdyho a Griegova suita Peer Gynt č. 1 a 2. Koncert začíná v proboštství sv. Hippolyta – Hradišti v sedm hodin. Ve čtvrtek 23. července pak zahraje od sedmi hodin Znojemský komorní orchestr benefiční koncert na záchranu jízdárny Louckého kláštera přímo na klášterním nádvoří.

 

22

 

Vrcholem znojemského festivalu budou tři provedení operní pantomimy Der Traum / Sen Michaela Haydna. Režisér a mim Radim Vizváry a scénáristé Ondřej Hučín a Marek Cpin, který se postaral i o kostýmy inscenace, nahradili původní scénář Haydnovy pantomimy novým, inspirovaným vzpomínkami a povídkami Arnošta Goldflama. Ten se také představí v roli vypravěče. Účinkovat budou dále sopranistka Markéta Böhmová, basista Štefan Kocán, kontratenorista Thomas Lichtenecker, pětice mimů a soubor Czech Ensemble Baroque Orchestra pod vedením Romana Válka. Operní pantomimu Sen uvede festival ve třech dnech od 24. do 26. července v jízdárně Louckého kláštera vždy od osmi hodin. Víkendový program nabídne i odlehčení ve formě cimbálové muziky na Heiliger Steinu, vycházku Národním parkem Podyjí nebo tradiční promenádní koncert Okrašlovacího spolku v historických kostýmech plný jazzové hudby začátku minulého století.

 

2

 

Foto: archiv festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.