středa, 01 červenec 2020 08:20

Klášterní hudební slavnosti dnes otevřou léto v Jeseníkách

Autorka:

14. ročník festivalu Klášterní hudební slavnosti zahájí dnes Cestou kolem světa soubor Bardolino. Přehlídka pak pokračuje v pátek 3. července v Šumperku unikátním projektem Myslivečkových kvintetů pro hoboj a smyčcové kvarteto v podání hobojistky Michaely Hrabánkové a Doležalova kvarteta. První trojici koncertů uzavře v Loučné nad Desnou vystoupení Epoque Quartet ve spojení s kytarovým duem Siempre Nuevo.

 

1

 

V podání souboru Bardolino zazní dnes od osmi hodin v Tančírně v Račím údolí u Javorníku hudba z různých koutů světa. Na programu se objeví v aranžích členů souboru například hudba irská, skandinávská, peruánská, nebo skladby Oblivion a Libertango Ástora Piazolly. Soubor Bardolino vystoupí ve složení violoncellistka Margit Koláčková, houslista Pavel Fischer, zpěvačka Jana Procházková a akordeonista Jakub Jedlinský.

 

5

 

Světovou premiéru projektu „Il divino Boemo“ nově nalezených kvintetů Josefa Myslivečka, představí v pátek 3. července od osmi hodin v klášterním kostele Zvěstování Panny Marie v Šumperku Doležalovo kvarteto a hobojistka Michaela Hrabánková. „Zajímavostí je, že na tomto koncertě společně s hobojistkou Michaelou Hrabánkovou, budeme premiérovat náš nový projekt „Il divino Boemo“, jehož součástí je  i nahrání CD pro společnost Supraphon,“ zve na koncert violoncellista Doležalova kvarteta Vojtěch Urban. Kvintety s hobojem byly považovány za ztracené, tři z nich se však podařilo nalézt v soukromých sbírkách. Kromě kvintetů zazní i čtyři Myslivečkovy smyčcové kvartety.

 

3

 

První trojici koncertů festivalu uzavře v pondělí 6. července od osmi hodin v Kulturním domě Loučná mutižánrový Epoque Quartet. Ve spojení s kytarami dua Siempre Nuevo zazní skladby Manhattan Island Mateusze Smoczynského, Minor Swing Django Reinhardta, Ave Maria Astora Piazzolly, Stvoření nového tanga Tomáše Illeho, Suita Karussel Milana Tesaře, Kytaaary Petra Wajsara, „4+2“ Martina BrunneraDidgeridoo Štěpána Raka.

 

4

 

Letošní ročník hudebního festivalu Klášterní hudební slavnosti se koná od 1. července do 25. září. V srdci Jeseníků nabídne devět koncertů. Vedle harfenistky a patronky festivalu Jany Bouškové vystoupí houslisté Pavel Šporcl a Jaroslav Svěcený, kytarista Štěpán Rak, smyčcová kvarteta Epoque Quartet a Doležalovo kvarteto, nebo klarinetistka Anna Paulová.

 

Foto: Fb festivalu, Fb souboru Bardolino

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.