pátek, 19 červen 2020 08:20

Začíná 8. ročník festivalu Procházky uměním

Autorka:

Festival Procházky uměním dnes, v pátek 19. června, zahájí violistka Jitka Hosprová, harfistka Kateřina Englichová a hobojista Vilém Veverka. V Santiniho sále v Plasech zazní kromě tradičního repertoáru také světová premiéra Luboše Sluky. Koncert bude možné sledovat online na facebooku festivalu. Festival se koná do 11. září a chystá šest komorních zastavení.

 

5

 

Na zahajovacím koncertě festivalu zazní dnes v Santiniho sále v Plasech, od šesti hodin, díla francouzských autorů Claude Debussyho, Maurice Ravela a Jacquese Iberta a Angličana Henryho Ecclese. Českou hudbu zastoupí Trnečkova Fantazie na symfonickou báseň Vltava Bedřicha SmetanyDuo Hosprenglico Zdeňka Lukáše a světová premiéra Suity pro hoboj, violu a harfu od Luboše Sluky. Koncert se bude živě vysílat online na facebooku festivalu.

Dalších pět zastavení nabídne v Plzni, Lukové, Březíně, Dolní Bělé a Manětíně komorní koncerty s hlavní protagonistkou violistkou Jitkou Hosprovou. Ve čtvrtek 25. června se ve Staré synagoze v Plzni představí Ensemble Martinů, v červenci jsou přichystány dva komorní koncerty v kostelích v Lukové a Březíně. Jitku Hosprovou doplní klarinetistka Ludmila Peterková, mezzosopranistka Martina Kociánová a akordeonista Ladislav Horák. V srpnu zazní viola v doprovodu cembalistky Edity Keglerové a festival zakončí 11. září přehlídka předních českých violistů v manětínském kostele sv. Jana Křtitele. 8. ročník festivalu tentokrát podpoří opravu kostela Nanebevzetí Panny Marie v Plasech.

 

3

 

Foto: archiv festivalu, Wikipedie

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.