úterý, 09 červen 2020 10:33

Svátky hudby nahradí zrušené koncerty na podzim

Autorka:

Festival Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté odehraje neuskutečněné koncerty zrušené v důsledku pandemie koronaviru na podzim,  v rámci příští sezóny. Původně plánovaný dubnový koncert s Prague Cello Quartettem se uskuteční 2. října letošního roku a březnový koncert s podtitulem „Zahraj mi hudečku“ je přesunut na 16. února příštího roku. Vstupenky na oba večery zůstávají v platnosti. Mezi protagonisty nového ročníku budou například Lucie Kaňková, Pavel Svoboda, Daniel Matoušek, Ondřej Kukal, Roman Haas, Jiří Kabát, Adam Skoumal, Ladislav Horák, Tango Nuevo nebo PKF-Prague Philharmonia.

 

2882884417259492407968161376600564273895011o

 

Příští 29. ročník koncertního cyklu Svátky hudby, Václav Hudeček a jeho hosté se bude konat od 27. října do 27. dubna příštího roku a nabídne tradičně pestrý program, ve kterém tradičně nebude chybět setkání mladých talentů se zkušenými mistry. Slavnostní zahajovací koncert se uskuteční opět v prostorách Dvořákovy síně Rudolfina a nabídne kromě instrumentálního překvapení také oblíbené operní gala. Hostitel Václav Hudeček tentokrát na pódiu představí mimořádně úspěšného varhaníka Pavla Svobodu a mladé pěvecké naděje – sopranistku Lucii Kaňkovou a tenoristu Daniela Matouška. Doprovodí je PKF-Prague Philharmonia pod taktovkou Jana Chalupeckého. Zahajovací menu zahrnuje díla Bacha, Rossiniho, Mozarta nebo Respighiho.

 

4466164019976628269587886724835388625518592o

 

Následující hudební setkání Václava Hudečka přivítají nadějné talenty z Pražské konzervatoře i zázračné děti, kterým ještě nebylo ani patnáct let a přesto se již směle prosazují na koncertních prknech. Dramaturgicky zajímavým večerem bude březnový titul „Z českých luhů a hájů dneška“, který dá publiku nahlédnout do tvorby současných českých skladatelů, někteří se navíc představí i jako interpreti. Chybět nebude Ondřej Kukal, Roman Haas, Jiří Kabát nebo Adam Skoumal. Závěrečná tečka zazní tradičně v odlehčeném až pikantním tónu. Václav Hudeček přizval ke spolupráci respektovaného akordeonistu a bandoneonistu Ladislava Horáka a úspěšný soubor Tango Nuevo a společně vzdají hold nejslavnějšímu skladateli tanga Astoru Piazzollovi.

 

SH29-banner-600

 

Foto: Radovan Šubín

Veronika Veber Paroulková

Vyrostla v hudebně výtvarné rodině. Vystudovala Právnickou fakultu UK, zpěv na Konzervatoři J. Ježka a soukromě hru na klavír a klarinet. Od 17 let se věnuje moderování a působí za mikrofonem nebo před televizní kamerou bez přestávky dodnes. Pracovala jako moderátorka na Classic FM (dnes Classic Praha), moderátorka zpravodajství v Radiu City, v ČRo Region a Radiožurnálu, poté vedoucí zpravodajství a publicistiky ČRo Region. Připravovala a moderovala pořad Telefonotéka a přenosy koncertů klasické hudby pro ČRo Vltava, publicistický pořad Proti srsti TV Prima, v České televizi pořady Před půlnocí, Před polednem, Studio 6, Politické spektrum, vědecký pořad Milenium a Zprávy ČT 24. V současné době připravuje a moderuje pořad Na návštěvě pro ČRo D-dur, pořady s vědci o vědě pro ČRo Plus a v oblasti klasické hudby příležitostně moderuje pro ČT art. Kromě toho spolupracuje jako moderátorka i s festivaly klasické hudby, s pořadateli koncertů nebo s vědeckými institucemi, psala články o klasické hudbě pro Divadelní noviny a je spoluzakladatelkou portálu o klasické hudbě KlasikaPlus.cz, kde zároveň publikuje. Veronika Paroulková vystudovala Právnickou fakultu UK, zpěv na Konzervatoři J. Ježka a soukromě hru na klarinet. Kromě klasické hudby je její zálibou golf a fotografování, ráda cestuje, chodí v přírodě, tančí nebo lyžuje. Jako koníčka má i kvalitní vína, vaření a gastronomii. Kde to jde, potkáte ji s fenkou Westíka pojmenovanou Mimi podle Pucciniho Bohémy, se kterou tvoří nerozlučnou dvojici. Její velkou láskou se stal v roce 2020 syn Kubíček. Založení portálu KlasikaPlus.cz považuje za zpečetění svého hlubokého vztahu s vážnou hudbou…

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.