pátek, 05 červen 2020 08:30

Jihočeské divadlo začíná hrát bez omezení

Autorka:

Na aktuální rozvolnění pravidel v oblasti kultury reaguje Jihočeské divadlo otevřením maximální kapacity svých sálů v Českých Budějovicích. Prvním hracím dnem bude pondělí 8. června. Kromě interaktivních prohlídek a večerního představení Společenstvo vlastníků připravuje divadlo ve svém foyer speciální odpolední program.

 

1

 

Jihočeské divadlo nabídne divákům na základě rozvolnění kapacity hlediště nově všechna místa ve velkém sále Jihočeského divadla, v Malém divadle i na Studiové scéně Na Půdě. Kromě kapacity sálů uvolňuje i prodej vstupenek na představení v nové sezóně.

 

0

 

Ráno provázíme, odpoledne rozdáváme a večer hrajeme! zní heslo prvního hracího dne. V pondělí 8. června, zahájí divadlo provoz dvěma interaktivními prohlídkami. Ve foyer Jihočeského divadla se od tří hodin odpoledne budou rozdávat kromě inscenačních plakátů minulých sezón i autogramy, v prodeji bude také kniha Po stopách Jihočeského divadla.  Program chystá i Ateliér 3D v čele s Michalou Piskačovou a Vendulou Kecovou. Během divadelního odpoledne vystoupí sólista opery JD Peter Malý a zpěvák Lukáš Randák s klavírním doprovodem Mikoláše Troupa a violoncellista Václav Žák s Janou Urbanovou. Odpoledne v divadelním foyer skončí v šest hodin tak, aby se diváci mohli přesunout na představení Společenstvo vlastníků do KD Vltava.

 

3

 

Foto: Fb Jihočeského divadla

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.